רה"מ משיב על פרשת הביביטורס (וידאו)

כך השתלשלה פרשת הביביטורס שהובילה את רה"מ למתקפה חריפה על התקשורת ("רשעות וצביעות") – עד שהיועמ"ש וינשטיין סגר את התיק. האם צפויה התפתחות נוספת בפרשה? ב2011 התראיין נתניהו והגיב בראיון אחד על אחד על הפרשה. תזכורת קצרה {צפו בראיון}

לפני שהתפרסם הדוח שבעקבותיו פתחה המשטרה בבדיקת הממצאים שחשפו בערוץ 10, ושמעורר דריכות במערכת הפוליטית – תזכורת קצרה.

כך החלה הפרשה שהובילה את נתניהו למתקפה חריפה על התקשורת שכינה את העיתונאים "רשעות וצביעות" – ולבסוף לסגירת התיק על ידי היועמ"ש.

האם צפויה התפתחות נוספת בפרשה בעקבות החלטת המשטרה לבדיקה מחודשת בענין?

צפו בתגובת נתניהו ב-2011 בראיון לדנה וייס (באדיבות רשת)

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "בנסיעותיו של מר נתניהו לא נפל כל דופי ולא היה שום מימון כפול. היועץ המשפטי לממשלה כבר בדק את הדברים והגיע למסקנה שאין כל סיבה לפתוח בחקירה על סמך החומר שהובא לידיעתו בשנת 2013. אנו משוכנעים שכך יהיה גם עם הספיח שהועבר אליו שנתיים לאחר מכן. במשך שנים ארוכות סורקים את נתניהו ורעייתו במסרקות ברזל ולא מוצאים כלום – כי אין כלום".

כזכור, בעבר כבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי לא תיפתח חקירה פלילית ואימץ את עמדת המשטרה שאין ראיות לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. בהחלטתו ציין וינשטיין כי ראש אגף החקירות במשטרה המליץ בפניו לסיים את ההליך, שכן לא נמצאה תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה פלילית.

בהמשך החלטתו כתב כי "הטענות שנטענו נגדו, הן בנוגע למימון טיסותיו לחו"ל, הן בנוגע למימון שהייתו שם, והן בנוגע לאירוע הנוסף – נבדקו. נתבקשו פרטים והבהרות מבא כוחו של נתניהו, נבחנו חומרים שנאספו בעניין במשרד מבקר המדינה. פעולות אלה דרשו זמן, ותוך כדי הבדיקה הועלו טענות חדשות, התבררו עובדות והתקבלו חומרים שהצריכו השלמות והמשך בדיקה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.