רה"מ: נציגים מאירופה יבואו לראות את "הארכיון האירני"

יממה לאחר הנאום הדרמטי – ראש הממשלה נתניהו בישר כי גרמניה, צרפת ובריטניה יגיעו לישראל כדי לראות את החומר המודיעיני שנחשף אתמול בהצהרה לתקשורת

יממה לאחר הנאום הדרמטי – ראש הממשלה נתניהו בישר כי גרמניה, צרפת ובריטניה יגיעו לישראל כדי לראות את החומר המודיעיני שנחשף אתמול בהצהרה לתקשורת.

"הפכנו את סימני השאלה לסימני קריאה", אמר ראש הממשלה בתדרוך לכתבים, "הבאנו הרבה חומר חדש על תוכנית הגרעין הצבאית". גורם מודיעיני טוען: "האירנים יאלצו להתמודד עם המידע, להסביר על מקומות מסמכים וציוד שלא שהיו אמורים להיות בראשות אירן – מדובר באוצר בלום ובחומר חדש מאוד".

נתניהו ציין כי המדינות הללו הביאו התעניינות רבה בחומר וישראל תציג בפניהם את מה שפורסם.

גורם מדיני אמר היום לעיתונאים כי: "יצחק רבין דיבר על הסכנה של אירן והוא צדק. מאז בנינו מערך מודיעין בהדרגה והתרענו על הסכנה הזאת של התוקפנות האירנית והאפשרות שאירן תשיג נשק גרעיני". הגורם הוסיף כי העובדה שאירן תהפוך למעצמה ותנסה להשתלט על המזרח התיכון הייתה ברורה למודיעין הישראלי.

כן הבהיר עוד כי ישראל הבהירה לאובמה כי אירן היא "האיום הגדול ביותר לשלומנו ולמזרח התיכון ולעולם כולו. כתוצאה מהלחצים הקשים האלה על אירן שהלכו והתגברו ונעשו מאוד קשים ב-2013 וגם החשש שלנו שאנחנו ננקוט התקפה צבאית הם באו לשולחן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.