רה"מ על ביזוי התפילין: "יש דברים שלא עושים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך חוג התנ"ך שנערך בביתו לסערה שהתחוללה לאחר שידור המערכון המביש בו נראה השחקן ערן זרחוביץ מחקה את השר בנט ולועג לקודשי ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך חוג התנ"ך שנערך בביתו לסערה שהתחוללה לאחר שידור המערכון המביש בו נראה השחקן ערן זרחוביץ מחקה את השר בנט כשהוא עטור בזוג תפילין, תוך שהוא לועג לקודשי ישראל.  "לא חייבים להיות חובשי כיפות כדי להבין את החשיבות של המורשת שלנו לעתיד עמנו", אמר נתניהו בחוג התנ"ך.

ראש הממשלה הוסיף: "זה מהות הקיום שלנו. זה מה שמבדל אותנו וזה מה שמחזק אותנו. אני בעד סאטירה, אבל יש דברים שפשוט לא עושים".

מחאת רשת החלה ב-12 השעות האחרונות, מאז שידור פרק של 'ארץ נהדרת' שביזה את התפילין: דף פייסבוק הוקם תחת השם "גם אני מניח תפילין", כמחאה נגד הביזוי אמש בתכנית, ובמסגרתו גולשים ואישים שונים העלו הבוקר את תמונתם כשהם עטורים בתפילין.

במקביל, הפוליטיקאים וחברי הכנסת ממשיכים לשגר הודעות מחאה על המיצג המזעזע.

שר התקשורת איוב קרא אמר: "אני חסיד גדול של חופש הביטוי, אבל צר לי על הרצון והקלות בה פוגעים פגיעה גסה באמונתם וברגשותיהם הדתיים של אחרים.

"סאטירה זה טוב ויפה, וגם עם אסי כהן שמחקה אותי אין לי בעיה, אבל דווקא נושא האמונה והדת הוא רגיש במדינת היהודים, והמערכון שביזה את התפילין ב'ארץ נהדרת' היה פשוט לא במקום".

אפילו נחמן שי ממפלגת העבודה, הצטרף הבוקר למחאות הח"כים החרדים והדתיים וכתב בטוויטר: "ארץ נהדרת היא תכנית הטלויזיה המועדפת שלי. הגחכת התפילין היא לא ראויה. מאכזב ועצוב".

הרשות השנייה, הגוף הרגולטורי שמפקח על קשת, גיתנה את האופן שבו הוצג אתמול (ד') בתוכנית שר החינוך.

"הרשות השנייה רואה בביזוי סמליים דתיים, של כל הדתות, מעשה חמור", נכתב בהודעה רשמית מטעם הרשות. "על אף שקיימת חשיבות עליונה לחופש הביטוי והיצירה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסאטירה, נראה כי במקרה זה נחצו קווים אדומים. על פניו נעשתה כאן טעות בשיקול-הדעת, שהובילה לפגיעה קשה ברגשות ציבור רחב, דתי, חילוני ומסורתי בישראל".

ברשות השנייה, שבראשה עומדת היו"ר יוליה שמאלוב-ברקוביץ, ציינו עוד כי "נציב התלונות של הרשות השנייה קיבל מאז שידור התוכנית עשרות תלונות, והבוקר הוגשה פניה מהרשות לקשת לצורך בדיקת המקרה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ימח שמו וזכרו של ערן זרחוביץ שם רשעים ירקב!

    אם לא ישוב בתשובה עד סוף ימיו הרי שירקב בגיהנום עם רשעים וארורים

    רותי |
    הגב