רה"מ פנה לחפץ: "הקם לי 'פוקס נויז' ישראלי"

לידי המשטרה הגיע מידע ולפיו רה"מ בנימין נתניהו באופן אישי ורעייתו ניסו לקדם באופן ישיר, והן באמצעות מקורבו ויועצו ניר חפץ, את הקמתו של ערוץ טלוויזיה מסחרי חדש בישראל, מעין 'פוקס נויז' ישראלי

כתב המשפט של חברת החדשות, גיא פלג, דיווח הערב (ד') כי לידי המשטרה הגיע מידע ולפיו רה"מ בנימין נתניהו באופן אישי ורעייתו ניסו לקדם באופן ישיר, והן באמצעות מקורבו ויועצו ניר חפץ, את הקמתו של ערוץ טלוויזיה מסחרי חדש בישראל, מעין 'פוקס נויז' ישראלי.

לצורך כך נתניהו ורעייתו פנו באופן אישי ובאמצעות חפץ לאיש העסקים רופרט מרדוק, בעלי פוקס, אל איש העסקים ג'יימס פאקר, ואל ארנון מילצ'ן. עפ"י המידע ניסו בני הזוג נתניהו לקדם את הקמת הערוץ הזה ויתרה מכך, לא מדובר באיזושהי התכנות תיאורטית אלא בכמה פגישות שהתקיימו בנושא הזה.

עוד נודע כי הייתה גם תכנית כלכלית שלפיה כל אחד מהשותפים היה אמור להשקיע 25 מיליוני דולר. לפי המידע שהגיע אל חברת החדשות ונמצא בידי המשטרה, מרדוק התלבט, פאקר הסכים, ומילצ'ן התנגד.

יצויין כי העובדה שניר חפץ חשב לקדם הקמה של ערוץ טלוויזיה פורסמה בעיתון "דה מרקר" לפני שנתיים, החידוש הדרמטי שעליו דיווחנו הערב הוא שרה"מ באופן אישי היה הרוח החיה מאחורי הניסיון הזה.

הטענה העולה היא כי אנשי העסקים העניקו לנתניהו טובות הנאה בסכומים משמעותיים ובתמורה הוא קידם את עסקיהם, בין היתר בתחום התקשורת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.