רובינשטיין למוסדות: "להעסיק עובדים פלסטינים -סיכון בטחוני"

בתקופה האחרונה הורים רבים בביתר עילית מתלוננים על עובדים פלסטינים תושבי השטחים שמועסקים במוסד חינוכי בעיר וגורמים לחשש ואי נוחות בקרב ההורים. העירייה בדקה את הדברים מול הרשויות והתברר לה כי אין שום אפשרות חוקית לעיריה כמו גם לרשויות הבטחון למנוע את העסקתם של פלסטינים המחזיקים בהיתר עבודה כחוק מהמנהל האזרחי ובאישור נוסף שצריכים כדי ללהיות מועסקים במוסד חינוכי {מתיחות שגרתית}

בתקופה האחרונה הורים רבים בביתר עילית מתלוננים על עובדים פלסטינים תושבי השטחים שמועסקים במוסד חינוכי בעיר וגורמים לחשש ואי נוחות בקרב ההורים.

העירייה בדקה את הדברים מול הרשויות והתברר לה כי אין שום אפשרות חוקית לעיריה כמו גם לרשויות הבטחון למנוע את העסקתם של פלסטינים המחזיקים בהיתר עבודה כחוק מהמנהל האזרחי ובאישור נוסף שצריכים כדי ללהיות מועסקים במוסד חינוכי.

צילום: יעקב לדרמן
צילום: יעקב לדרמן

בעיריית ביתר יודעים כי מבחינה חוקית אינם יכולים לעשות דבר בעניין. "מסתבר, כי למרות גל הפיגועים האחרון, לא הורו הרשויות – הצבא, המשטרה ואף לא משרד החינוך, על הדבר המתבקש כמעט מאליו – היינו איסור העסקת פלסטינים במוסדות חינוך, בדגש על בתי ספר וגני ילדים, הפגיעים ורגישים הרבה יותר",טענו.

אך הבוקר, שלח ראש עיריית ביתר עילית מאיר רובינשטיין, מכתב דחוף אל מנהלי המוסדות בעיר, ודרש מהם להימנע מלהעסיק עובדים פלסטינים למרות שאין עם זה כל בעיה חוקית.

"הנני להתריע בפניכם בדבר הסכנה בהעסקת עובדים פלסטינים במוסדות חינוך. העסקת עובדים פלסטינים במוסד חינוכי בכלל ובימים אלו בפרט, הינה בגדר סיכון בטחוני". כתב רובינשטיין.

"אמנם, מבחינה חוקית אין בידנו סמכות למנוע עבודה מעובדים המחזיקים אישורי עבודה מהמינהל האזרחי וממשטרת ישראל, אך אני תקוה כי מנהלי המוסדות מבינים את כובד האחריות המונחת על כתפיהם לשלומם של הילדים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.