רובי ריבלין בסיור בהר הזיתים: "גם הוריי טמונים כאן, לא יתכן שיהודי לא יוכל להתפלל בשקט בהר"

נציגי הוועד להגנת הר הזיתים עם ח"כ רובי ריבלין והציגו בפניו את הנתונים הקשים לאור ההפקרות הביטחונית השוררת בהר הזיתים בירושלים אשר מדירה שינה מעיני רבבות יהודים ברחבי העולם.

נציגי הוועד להגנת הר הזיתים מר' ג'ף דאבה ומר הרווי שוורץ עם חבר ועדת החוץ והביטחון חבר הכנסת רובי ריבלין וביקשו ממנו לפעול למען הביטחון בהר הזיתים.

בתחילת פגישתם הציגו נציגי הוועד להגנת הר הזיתים בפני ח"כ ריבלין את הנתונים הקשים המוכיחים כי המשטרה אינה עושה די לאבטח את הר הזיתים.

נציגי הוועד מר שוורץ ומר דאבה הסבירו לח"כ רובי ריבלין כי היעדר הביטחון מתחיל כבר בנסיעה במעלה הר הזיתים כאשר במקרים רבים מנסים הצעירים הערביים להתנכל לכלי הרכב ולנוסעים וההרתעה כמעט שאינה קיימת.

בשנה האחרונה אמנם הוקמה, בעקבות פעילות נציגי הציבור והוועד להגנת הר הזיתים, נקודת משטרה בהר הזיתים, אולם על אף הבטחות גורמי הביטחון והשלטון להצבת 24 שוטרים במשמרות רצופות כך שההרתעה והמענה יהיו הולמים, הם אינם מצליחים להשיב את ההרתעה שאבדה והאירועים האלימים נמשכים.

רובי ריבלין סיפר לנציגים כי אף הוריו טמונים בהר הזיתים וכי זה מדיר שינה מעיניו כי אין בטחון מספיק בהר, והבטיח לעמוד לימין הוועד להגנת הר הזיתים ולפעול לכך שהמשטרה תקיים תאפשר בטחון של אמת בהר.

ח"כ ריבלין הודה לוועד להגנת הר הזיתים על פעילותם הרבה למען ההר ואמר: "בהר הזיתים טמונים רבבות יהודים וההר מהווה סמל. לא ייתכן מצב שיהודים לא יוכלו לעלות להר ולהתפלל בו ללא הפרעה ביטחונית ויש לעשות הכול על מנת להשיב את השקט להר". סיים בהצהרה נוקבת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.