רוב בני הנוער החרדים מבלים בימי בין הזמנים בישיבה

בסקר שקיימו במשרד לביטחון פנים נשאלו הצעירים היכן היו מעדיפים לבלות את ימי בין הזמנים והתוצאות מרשימות, רובם ענו כי ילכו לישיבת בין הזמנים, והשאר לפעילות חברתית אחרת

רוב בני הנוער בביתר עילית מעדיפים לבלות בימי בין הזמנים בישיבה. כך עולה מסקר שערך המשרד לביטחון פנים. 545 בני נוער בביתר עילית מכל הקהילות בעיר נשאלו על תרבות הפנאי שלהם בתקופת בין הזמנים כדי ללמוד את הצרכים של הנוער בעיר ולהתאים להם מסגרות נכונות ופעילויות מתאימות בתקופה שבה אין לימודים.

השאלה הראשונה שנשאלו היתה כיצד העבירו את שעות הפנאי ובאיזו תדירות במהלך ימי ״בין הזמנים״ שעברו רוב מוחלט (426) ענן כי למדו תרה לעיתים קרובות. רק 45 ענו כי למדו לעיתים רחוקות ו 40 בני נוער לא למדו כלל בכל תקופת בין הזמנים האחרון.  כשנשאלו לגבי הטיולים בימי בין הזמנים השיבו מרביתם (371) כי יצאו לטייל לעיתים קרובות לעומת 125 שיצאו לעיתים רחוקות יותר ו-49 כלל לא יצאו לטייל בכל ימי ״בין הזמנים.

בסקר נשאלו גם בני הנוער היכן היו מעדיפים לבלות את ימי בין הזמנים הקרובים וגם כאן התוצאות מרשימות,  -418 מהם ענו כי ילכו לישיבת בין הזמנים, השאר העדיפו פעילות חברתית אחרת.

בנוסף, מתבהרת תמונה אופטימית למדי מהסקר יחסית למה שמקובל לחשוב על העיר, כאשר נשאלו בני הנוער מה התדירות שבה נהגו ללמוד בבית הכנסת, לעיתים קרובות רחוקות או כלל לא, השיבו -413 מהם כי הם נוהגים ללמוד בבית הכנסת לעיתים קרובות, רק -489 ענו כי למדו בבית הכנסת לעיתים רחוקות ו-22 כלל לא למדו בבית הכנסת.

באשר לתרבות הפנאי של בני הנוער כשהם בביתם נמצא נתונים מעט מורכבים יותר כאשר -174 מהם נוהגים לשמוע מוזיקה או להיות מול המחשב ולקרוא ספר לעיתים רחוקות, -96 סיפרו על פנאי מהסוג הזה לעיתים נדירות, ו-145 סיפרו כי לא נהגו כך.

חלוקה קרובה לזאת היתה התשובה לשאלה האם בילו אצל חבר בשעות הפנאי שלהם, 100 בני נוער סיפרו כי נהגו לבלות אצל חברים לעיתים קרובות, -111 לעיתים נדירות ו-184 לא בילו אצל חברים בשעות הפנאי.

במשרד לביטחון פנים רצו גם לדעת כמה מבני הנוער בביתר יצאו לעבוד בימי בין הזמנים תמורת שכר, וגילו כי רק -66 בני נוער עבדו בשכר רוב התקופה, -27 עבדו רק חלק מהזמן ו-287 בני נוער  לא עבדו בכל ימי הבין הזמנים. עוד נשאלו האם השתתפו באירועים, ורוב של -306 בני נוער השיבו בחיוב, -116 אמרו כי הם משתתפים לעיתים נדירות ו-47 אינם נוטלים חלק באירועים.

עוד שאלה מעניינת שנשאלו בני הנוער היתה, למי יפנו לעזרה כאשר ירגישו במצוקה, -279 השיבו כי יפנו להורים -הצוות החינוכי זכה לאמונם של -157 -55 השיבו כי ידבר עם חבר, -84 אמרו כי יפנו לעזרה סוציאלית או לאיגוד בני הישיבות, 48 אמרו כי יפנו לגורם אחר.

עוד עולה כי 277 מהנוער בבית עילית מרוצים במידה רבה מאוד מהפעילויות שהציבה העירייה בתקופות בין הזמנים. -129 אמרו כי הפעילות היתה מספקת במידה רבה, -68 טענו כי הפעילות מספקת אך לא במידה רבה, ו-17 ענו כי הפעילות של העירייה בתקופת בין הזמנים לא היתה מספקת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.