רוב חרדי או סטטיסטיקה במיטבה? / טור והומור ב'ימות המשיח'

אומדן שנעשה לאחרונה ע"י פרופסורים מהדרגה הראשונה מראה שעד שנת 2050 מדינת ישראל תכיל רוב חרדי, האומנם החיים ישתנו ואיך? • ארי מאיר מצייר בצבע והומור את הימים שנכונו

בערב סגרירי, סתמי ואפור, פגשתי אותו. את שמערל קופר הגבאי במטבחון השטיבלאך, יושב היה על כיסא חיגר, רגליו עייפות, משתלשלות אל תוך נעליו האל חוטיות, מוגבהות מעט, תלויות ברישול על אזניו של סיר קוגל ישן, משל מאכיל הוא עכשיו את נעליו המאובקות פעורות הפה. ידיו הגרומות מנופפות מאיימות על מעופפים קטנים המשתחררים מידיו ללא ערבות, מבטו מרצד היה על להטוטי סנפלינג של עכביש מקומי, כולו אפוף מחשבות, ואילולי הדלת שהתרעמה על פתיחתה לא היה חש כלל בקיומי.

תגיד, סינן שמערל לעברי דרך צהבהבות שפמו שנרעד קמעא, מה דעתך כדאי לתת להם מקום בכנסת? או אולי גם זה הרבה, אה?! מה תגיד? סקרתי בעיני במהירות כל נישה אפשרית, לא, אין כל בקבוק ריק או מזרק שיכולים לשפוך אור על ההגיג המסתורי, שמא שכח מיודעינו כדור או שניים מהחפיסה שמציצה כדרך קבע מכיס חולצתו. מבט מרפרף על שיחות שלא נענו מוכיח חד משמעית כי שמערל לא הוכתר כנשיא המדינה בזמן תפילת מעריב… עיניו של שמערל מצטעפות, זה יהיה אדיר, הכל יהיה רגוע… אה, כך אגב ניגוב דמעה עם מגבת בדימוס.

שתקתי, כמו שאומר הפתגם "אם אין לך מה לומר אל תגיד את זה במילים. מבטי התוהה והמבולבל גרם לשמערל המאושר בפרץ של נדיבות לב להושיבני על מכסהו של מיחם עתיק , ולפרוש את משנתו המדינית על השיש המאובק.

"בעולמינו החיים עובדים לפי סטטיסטיקה" ,נאם שמערל בפאתוס, "אנשים הולכים על מדרכה כי שם על פי הסטטיסטיקה יש פחות תאונות יש החוצים כביש עם מלפפון כי על פי הסטטיסטיקה אנשים עם מלפפון לא נדרסו מעולם, קראתי עכשיו מחקר", המשיך, "שעל פי הסטטיסטיקה הגידול בציבור החרדי ביחסיות הוא פי כמה מהציבור החילוני המתמעט והולך. תאר לך", נדלק ניצוץ בעיניו הקטנות של שמערל," תוך כמה שנים יש רוב חרדי בכנסת, ראש ממשלה חרדי קואליציה חרדית ביציע העיתונאים-יהבהב השלט "והיו עיניך רואות את מוריך" , יעבירו כבר את "חוק מנחה" האוסר על פקח לתת דו"ח על חניה באדום לבן בשעת מנחה קטנה, או את חוק שלילת רישיון מנהגים מחללי שבת ומעצר בית על מי שלא עומד בקריאת התורה" שמערל מתלהט והחל מדגיש את הזיותיו בפנטומימה בצירוף כפיות חלודות מהכיור השחון שהשמיע קולות כאילו מעכל הוא את דבריו, אט אט הצטרפתי אף אני למסע אל העתיד…

כך ישבנו בין מקרר לכיור, ומצאנו את עצמנו באולם מליאת כנסת ישראל ממתינים ביראת כבוד למוצא פי קדשו של מרן שליט"א בעניין חוק הישיבות והצעת הוועדה לתת לקבוצת המשתמטים מעמד "שוטה" שידחה את גיוסם לישיבה עד גמר הטיפול במוסד מתאים.

המשב"קים חברי ארגון השומרים החליקו אותנו החוצה עקב צפיפות היציע עמוס המצלמות, בחוץ פגשנו את אחד מחברי האופוזיציה החילוניים מסתובב עם סטנדר קשור לידיו באזיקים , על פי מה שלחש באוזנינו אחד החסידים משטיבל "כנסת ישראל", מסתבר שהלז קשר את עצמו לסטנדר הנואמים במחאה על חוק הגיוס לישיבות והורדת המע"מ ממפטיר יונה, ובו במקום קפץ נדיב לב ותרם סטנדר חדש .

"ראש הממשלה בתפילת שחרית בבית הלבן", קרצה לנו תמונה מעיתון עזוב, עוד כתבת צבע על ראש הישיבה המפורסם שמונה לשר לענייני "אמונה וביטחון" לאחר שכיהן כמה שנים כשר לענייני "סגולות לפרנסה וכלכלה", רבינו שליט"א בשיחת חיזוק בועידת האו"ם, חרדים זה מעצמה, אה?! שח שמערל בינו לבין עצמו ומחט באפו בגאווה, האצנו פעמינו לתחנה בואכה הכותל המערבי, הטעננו את הרב קו בעמדת קול הלשון, מודעה זעירה על עמוד חשמל מודיעה שסגולה נוראה למצפים לאוטובוס המתמהמה שיאמרו ארבעים יום פרק שירה וייוושעו אוחח… מי כעמך ישראל.

קניתי לוטו על הדרך בכמה משניות בעל פה שמערל לקח דאבל לוטו, תמיד היה לו זיכרון טוב. הקשבנו בשקיקה לשיעור הדף היומי ברכבת הקלה, ירדנו ביפו, צעדנו לאט על מדרכת הגברים, כשרוח ירושלמית קרירה נושבת על באפינו, ובתוך כך שמענו שני ילדים חסידיים מתווכחים האם האדמו"ר שליט"א שהגיע לגיל גבורות ימשיך לעוד קדנציה בראשות עיריית ירושלים או שיפרוש לטובת הסנהדרין ,סנהדרין?? צבטנו את עצמנו זה כאב אנחנו אמתיים לגמרי, רק רגע, צווח שמערל והצביע למרחק, היכן הר הזיתים? הרימותי את עיניי ואכן הר הזיתים אזל מן האופק, התחלנו לרוץ, אנשים עברו על פנינו בצעדים אטיים עם כבשים רעננות, שירה חרישית נשמעה ברקע, אולי זה שירת הלויים "ואפילו בהסתרה שבתוך הה…"

התעוררתי השירה המשיכה, שמערל הפלאפון שלך! דממה.

"שמערל", צווחתי לתוך אוזנו, "יש סטטיסטיקה שככל שהשעה מתאחרת צריך תירוץ ארוך יותר בבית, משהו כזה…" שמערל התנער, עם סטטיסטיקה לא מתווכחים,
המקרר המהם בהסכמה, מה הוא מבין…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.