רוב עורכי הדין של החייל אזריה נטשו בעקבות הערעור

סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו {משפטי}

"הגם שאנו סבורים שהכרעת הדין שגויה ומנותקת מהראיות, ולכן גם כתבנו 50 עמודי ערעור מהערעור שהוגש והועבר לעורך דין שפטל, סברנו שהגענו למיצוי מקסימלי בערכאה זו ושיש לפנות בשלב הזה לאפיקים נוספים אלטרנטיביים לטובת החייל שאותם אף הצענו למשפחה ולאלאור לעשות ללא עלות ובהתנדבות על מנת שלא תהיה כל תלות כלכלית בגורם כלשהוא. המשפחה ואלאור סבורים ובצדק מבחינתם שהמתווה הנכון הוא ערעור. נעמוד לרשותם בכל דבר שיצטרכו בהמשך".

עוד לפני הודעת צוות ההגנה, הוגש הערעור בעניינו של החייל היורה והדיון בבקשה לעכב את תחילת ריצוי העונש יתקיים מחר. על פי גזר הדין, אזריה צפוי להיכנס לכלא 6 ביום ראשון הקרוב.

Attorney Yoram Sheftel speaks during a press conference regarding the the Duma terror attack case, in Tel Aviv on March 3, 2016. Photo by Flash90 *** Local Caption *** éåøí ùôèì
ãåîà
øöç
èøåø
éäåãé

עו"ד שפטל שנישאר לייצג את אזריה ולטפל בעירעור ,סיפר בשבוע שעבר על המאבק שהוא מתכוון לנהל בהמשך הדרך: "הערעור בראש ובראשונה מופנה כנגד ההרשעה. זו אחת ההרשעות הכי קיצוניות שראיתי והיא מנותקת מהעובדות שבתיק. לא ראיתי אף פעם הכרעת דין מנותקת מזאת שיש בתיק של השופטים, שכתבו את הכרעת הדין. אני אף פעם לא מתנבא על משפטים. לא רק על התוצאה הסופית, אלא לגבי הסיכויים.

"לעומת זאת, תמיד, אבל תמיד, ללא היסוס, אני מגיש ערעור על הכרעת דין שעל פי מיטב הבנתי, שהיא שגויה בעליל, כי רק כאלה יש סיכוי, אפילו תיאורטי, שהערעור עליהן יתקבל. בערכאות הערעור, השופטים לא בדיוק יושבים ומחפשים בפינצטה סיבות לקבל את הערעור, אלא בדיוק ההפך. הסיכוי המשפטי התיאורטי היחיד הוא אם הכרעת הדין בבסיס שלה ובקביעות שלה, היא ממש מוטעית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.