"רוב שונאי החרדים מכירים אדם חרדי רק מהתקשורת"

בעקבות לחץ אנשי תקשורת על רה"מ נתניהו, הוחלט למחוק מחוק השידור הציבורי הישראלי, את הצעת חה"כ ישראל אייכלר שהוספה בעת ההצבעה בקריאה השנייה בכנסת, ולפיה "בשידורי הרשות יש להימנע מחד-צדדיות, ממשפט קדום, מהבעת דעה אישית, ממתן ציונים והדבקת תגים, מהעלמת עובדות או מהטעמתן באורח סלקטיבי שלא לפי ערכן החדשותי". {אייכלר זועם על ביטול הסעיף}

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "אין חולק כי יש חשיבות לכללי אתיקה עיתונאית ואולם מוצע להותיר את עיצובם לרשות השידור."

ח"כ יוסי יונה שהגיש הצעה פרטית בנושא אמר: "שמחנו לשמוע שראש הממשלה עצמו הסתייג מהתוספת הזו וביקש להביא להסכמת הממשלה לביטול סעיף ההשתקה ושהפעם צלח לו הדבר והוא עמד בלחץ של שריו. אמנם סעיף ההשתקה עומד להתבטל אבל כולנו יודעים שהרוח הרעה שהביאה אותו ממשיכה לנשב. את הסעיף שמאפשר פיטורים ראש הממשלה מתעקש להשאיר. נמשיך לפעול ככל יכולתנו לסיכול הניסיונות לפגוע בשידור הציבורי".

ח"כ ישראל אייכלר אמר בנאומו במליאת הכנסת: "מה שהייתה הכוונה זה לא שלא תהיה הבעת דעה אלא שיהיה גילוי נאות ושדר או פרשן שאומר משהו יגלה גם את השקפתו הכללית ולא יסתתר תחת מעטה האובייקטיביות".

ח"כ נחמן שי שעלה להגיב אמר כי "זהו חוק רע, מוליד תיקונים רעים. הטילו צל כבד על רשות השידור ופגעו בה בכל מקום שאפשר. הערך של רשות השידור הוא בלאפשר לה לעשות את עבודתה ללא תלות באף גורם, אבל הממשלה לא רוצה רשות שידור עצמאית. הסעיף הזה הרעיל את רשות השידור, לכן אני בעצמי הגשתי הצעת חוק באותה רוח כדי שהסעיף הזה יוסר".

אייכלר הגיב בחריפות לביטול הצעת החוק ואמר: "בימים סוערים אלה לא מצאה הכנסת לתקן את כל מעשי העוול והרשע שנעשה במדינה, כדי לזכות את ישראל במצוות ובמעשים טובים. התיקון היחיד שמוצאת הכנסת בהוראת הממשלה, היא למחוק את התיקון לחוק השידור הציבורי. מוצא למחוק את ההוראה שהוספה בעת ההצבעה ולפיה:
"בשידורי הרשות יש להימנע מחד צדדיות, ממשפט קדום, ממתן ציונים והדבקת תגים, מהעלמת עובדות או בהטעמתן באורח סלקטיבי שלא לפי ערכן החדשותי".

שימו לב, ממשיך אייכלר: "מדובר במשפט מצוטט ממסמך האתיקה של רשות השידור שכתב העתונאי נקדימון רוגל, על בסיס כללי האתיקה של הבי.בי.סי. אלה דברים אלמנטריים שבמדינה מתוקנת מפקידים עליהם כיסוד הדמוקרטיה. חשבתי שכללי אתיקה הם דברים מובנים מאליהם ואינם זקוקים לחוק.

אכן רוב העתונאים שאני מכיר, הם בעלי דעה ברורה אבל שומרים על הגינות אנושית ואתיקה עיתונאית. אבל הם אינם בולטים בזירת המלחמה התקשורתית בעיקר בעניני דת ומדינה. מי שבולט הם אותה כנופיה המשתיקה את קולה של היהדות. קוראים להם שמאלנים, אבל אני חושב שזה לא מתחלק רק בין שמאלנים לימנים. גדולי המסיתים נגד החרדים היו כמה עיתונאים שהיו רחוקים מן השמאל.

לא רק שהם לא נותנים פתחון פה לציבור החרדי, אלא מסיתים השכם והערב את העם נגד שומרי התורה החרדים והמתנחלים, כל אחד בתורו. הם הצליחו להפוך שליש מבני עמנו לאויבים מוצהרים האומרים מפורשות שהם שונאים חרדים, כמו שגויים לא מעיזים לומר שהם שונאים יהודים. אני משוכנע שרוב שונאי החרדים לא מכירים אדם חרדי אלא מתוך התקשורת. לכל אחד מהם יש איזה חרדי מוכר שאם כולם היו כמוהו היה מאד מרוצה.

עתונאי ותיק אמר אתמול: "הפוליטיקאים מסוכנים. אל תקשיבו להם, הם גורמים לשפיכות דמים. הם מסיתים את ההמון ואינם נושאים בשום אחריות. אני אומר זאת על עתונאים מסוכנים. שמסיתים נגד החרדים ולא ישאו באחריות לדם הרע הזורם, בתוך המיגזר היהודי. אבוי לעם שרק הסכין הפלשתינית מאחדת אותו.

מי נתן למשיסה יעקב, הרי זו כנופיה קטנה של מסיתים נגד תורת ישראל ומציגים את לומדיה ושומריה, כדת גזענית, מזוהמת, פרימטיבית ופאשיסטית.

מורי ורבותי, אין עוד אדם שמושמץ במדינה כמו ראש הממשלה. עתונאים מסיתים נגדו ונגד משפחתו, יותר מנגד כל אחד אחר. הם עושים זאת רק בגלל שהם יודעים שהוא חושש מהם. הם מכפישים אותו ופוגעים במשפחתו, אך ורק בגלל שהם יודעים שהוא ייכנע להסתה שלהם. אני מצטער מאד, שראש הממשלה נבהל ממקהלת התשקורת שמסיתה את העם לשנאה, לאיבה ומלחמה בין יהודים. הבוחרים של הליכוד והקואליציה הוכיחו שהעם נגד תקשורת עויינת ולתורת ישראל ולארץ ישראל, רוב כלי התקשורת עוסקים בהסתה אנטישמית נגד יהודים חרדים". דברי אייכלר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.