רוה"מ יכנס דיון על פירוק התאגיד

למרות הצטרפותם של עיתונאים ימנים, ראש הממשלה מתכוון להביא את החוק לפירוק התאגיד הציבורי. נתניהו יכנס ישיבה מיוחדת בו יקבל הכרעה בעניין. { 'התאגיד' לאן? }

למרות הצטרפותם של עיתונאים ימנים, ראש הממשלה מתכוון להביא את החוק לפירוק התאגיד הציבורי.

בעקבות כך, ערך הבוקר (חמישי) ארגון העיתונאים כנס חירום מיוחד למען הצלתו, בשכונת התקווה בתל אביב. ביום ראשון הקרוב, בישיבת ראשי סיעות הקואליציה, ייערך דיון על עתיד התאגיד וייתכן אף שתיערך הצבעה בנושא.

ראשי תאגיד השידור הציבורי שיגרו מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר משה כחלון, שאחראים על אישור חוק התאגיד החדש, ובו הודיעו שיהיו ערוכים ומוכנים לשידור ב-1 בינואר, בעוד תשעה שבועות. ה

משמעות בשיגור המכתב היא שנתניהו וכחלון, שעד כה לא דיברו באופן ישיר על דעתם בנושא, יצטרכו להודיע על עמדתם הרשמית כבר בשבועיים הקרובים.

במכתב נימקו ראשי התאגיד את החשיבות בעליית התאגיד לשידור ואמרו שהוא יחסוך כ-400 מיליון שקלים בשנה וכבר הוצאו כ-140 מיליון שקלים על הפקות מקור והקמת אולפנים בירושלים, תל אביב, מודיעין ובאר שבע. עוד נכתב כי בתאגיד יש גיוון בייצוג של החברה הישראלית ובין עובדיה יש חרדים, דתיים, ערבים ובני העדה האתיופית.

נתניהו יאלץ קודם לתת את עמדתו בנוגע לתאגיד ורק אז יוכלו בליכוד להעלות את החוק להצבעה.

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הבהיר הבוקר את עמדתו נגד הצעות החוק שנועדו להביא לביטול התאגיד. "אנחנו מתנגדים, התנגדנו, לא שיניתי את עמדתי", אמר בריאיון בגלי צה"ל. "החוק הזה יעלה לנו כמעט מיליארד שקלים, הביטולים הלוך חזור. מי יממן את זה? החינוך? הבריאות? אמרנו שהבית היהודי מתנגד לביטול התאגיד וכך נעשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.