רוחאני: "גם אם ארה"ב תפרוש – נמשיך בהסכם"

נשיא איראן חסן רוחאני, התייחס היום בנאומו לאפשרות שארה"ב תפרוש מההסכם ב-12 במאי, והבהיר כי טהרן תמשיך בהסכם עם מדינות אירופה למרות פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין

נשיא איראן חסן רוחאני, התייחס היום בנאומו לאפשרות שארה"ב תפרוש מההסכם ב-12 במאי, והבהיר כי טהרן תמשיך בהסכם עם מדינות אירופה למרות פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין.  וושינגטון "תהיה המפסידה העיקרית". הוא אמר והבהיר כי יש לטהרן נתיבים משפטיים שיאפשרו לאירן להמשיך בהסכם, גם ללא התחייבות מצד הבית הלבן.

"אנחנו רוצים שההסכם יישמר ויובטח על ידי הלא-אמריקנים, ואז פרישה של ארה"ב תהיה בסדר", אמר. "אנחנו ניפטר מהגורם הזדוני שתמיד גורם לצרות – ואם מה שאנחנו רוצים לא יתממש, יש לנו נתיב משפטי ותוכניות משלנו"."האמריקנים יהיו המפסידים העיקריים, ויהיה להם בסופו של דבר אובדן וכישלון. אנחנו ממשיכים בדרכנו".

רוחאני  טען כי הכלכלה האירנית חזקה "ולא נעשתה בה ולו מניפולציה אחת" בשער הדולר. "יש לנו מספיק מטבע זר באמצעות ייצוא של נפט ולא-נפט, ככל שהמדינה שלנו תידרש לו".

אתמול איים רוחנאי כי  ארצו תגיב  להחלטה. "יש לנו כבר תכניות מוכנות להגיב ולהתעמת עם כל החלטה של טראמפ לגבי הסכם הגרעין", אמר בנאום בטלוויזיה הממלכתית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.