רוחאני: "רבים איבדו אמון בעתיד איראן בעקבות הסנקציות האמריקניות"

בנאום שנשא בפני הפרלמנט האיראני, אמר נשיא איראן חסן רוחאני כי ארצו תביס את הגורמים ה"אנטי איראניים" בבית הלבן

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר הבוקר (שלישי) כי "רבים איבדו אמון בעתיד הרפובליקה האיסלאמית בעקבות הסנקציות האמריקניות", אך הוסיף כי טהראן תביס את הגורמים ה"אנטי איראניים" בבית הלבן. בנאום שנשא בפני הפרלמנט האיראני, אמר רוחאני כי ההפגנות האנטי ממשלתיות במדינה עודדו את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, לפרוש מהסכם הגרעין.

כזכור, בשבוע שעבר הודיעו חברות התעופה האירופאיות "אייר פראנס" ו"בריטיש איירווייז" כי יעצרו את טיסותיהן לטהרן החל מחודש הבא. אייר פראנס, שהפעילה קו טיסות לואו-קוסט למדינה הודיעה על ביטול הטיסות, החל מ-18 בספטמבר, בשל חוסר כדאיות כלכלית. החברה כבר קיצצה בינתיים את טיסותיה מפריז לטהרן משלוש טיסות בשבוע לאחת בלבד.

גם בריטיש איירווייז הודיעה כי תעצור את הטיסות מלונדון לטהראן, מסיבות דומות. עוד נמסר מהחברה הבריטית כי הטיסה האחרונה שתפעיל לטהרן תהיה ב-22 בספטמבר, והטיסה האחרונה תצא מטהרן ב-23 בספטמבר. בחברה טענו כי ההחלטה אינה קשורה לאכיפת הסנקציות שטראמפ מפעיל על איראן, ושכבר הובילה חברות זרות רבות לעצור את עסקיהן עם המדינה.

הסנקציות האמריקניות על איראן נכנסו לתוקף ב-6 באגוסט. שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, אמר אז כי החזרת הסנקציות היא "חלק חשוב בלחץ על הפעילות האיראנית העוינת", וכי ארצות הברית מתכוונת לאכוף אותן. ארצות הברית אף הודיעה כי החל מנובמבר מדינות שלא יגבילו את רכישת הנפט מאיראן יהיו חשופות לסנקציות כלכליות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.