רון קובי התקפל בפני המוסלמים: המסגד לא יהפוך למוזיאון

פרסום ראשון: אחרי הסערה שעורר בעניין המסגד, ראש עיריית טבריה רון קובי מתקפל – לא בפני השבת אלא בפני המוסלמים, והמסגד המדובר לא יהפוך למוזיאון

אם חשבנו שראש העיר טבריה רון קובי לא יתקפל בפני המוסלמים בעניין המסגד, בדיוק כמו שלא התקפל בעניין שבת קודש, מתברר שרון קובי יודע להתקפל בפני המוסלמים – אבל לא מול השבת:

בהודעה שפורסמה בדקות האחרונות בשם ערבים תושבי טבריה, נמסר כי הושגו הבנות בנושא מסגד המריבה, שקובי ביקש להפוך למוזיאון: "המקום לא יהפוך למסגד, לא לבית תפילה ולא למוזיאון בשלב זה. יישמר הסטטוס קוו. המסגד ישופץ, ינוקה ויחוזק ויישמר.

"כמו כן, יימשכו שיחות בהמשך בין הצדדים".

כזכור, כפי שדיווחנו כאן לראשונה ב'אקטואליק' בשבוע שעבר, קבוצת מוסלמים הפגינו בשלישי שעבר נגד ראש עיריית טבריה בטענה כי רון קובי "מתכנן להרוס מסגד ששייך למוסלמים, ולהפוך אותו למוזיאון".

גם ח״כ מסעוד גנאים מהרשימה המשותפת הערבית הוציא מכתב תקיף נגד ראש העיר בו כתב: "מדובר במסגד קדוש, ואין לך שום אישור לגעת במקום שם".

ההסתבכות של קובי עם המוסלמים, הגיעה כמה ימים לאחר שהצהיר בריש גלי על כוונתו ליזום תחבורה ציבורית בשבת בחינם עבור תושבי השכונות  – אמירה שגררה תגובות נזעמות בציבור החרדי והדתי בעיר טבריה, אבל כאמור בנושא השבת קובי דווקא לא התקפל, ובשבת האחרונה פעלה תחבורה ציבורית בחינם בעיר המסורתית.