רון קובי משתמש ברכב יוקרה בניגוד לתקנת משרד הפנים

ראש עיריית טבריה רון קובי הוזהר ע"י משרד הפנים, שלא להשתמש ברכב הב.מ.וו., אבל הוא ממשיך – בניגוד לתקנות 

ראש עיריית טבריה, רון קובי, עובר לכאורה על תקנות משרד הפנים לאחר שבשבועות האחרונים הוא מתנהל עם רכב מסוג ב.מ.וו יוקרתי שעלות שכירותו כ־7,500 שקלים בחודש. כך פרסם הבוקר 'ישראל היום'.

לפי התקנות, סוג הרכב שבו רשאי ראש עיר להשתמש בו, תלוי במספר התושבים.

על פי תקנות משרד הפנים, רשות אשר מספר תושביה אינו עולה על 100 אלף – בטבריה יש כ־46 אלף – מזכה את ראש העירייה ברכב שעלותו אינה עולה על 215 אלף שקלים, או ברכב חליפי בדמי שכירות חודשיים של 5,000 שקלים לכל היותר.

"ישראל היום" פרסם כי עלות שכירות רכב הב.מ.וו שבו נוסע קובי היא כ־7,500 שקלים בחודש. זאת לעומת האופל אינסיגניה שמשרתת אף היא את קובי, ועלות שכירתה פחותה משמעותית.

עיריית טבריה המקרטעת סובלת מגירעון עמוק של כ־100 מיליון ש'. אי אישור תקציבה שהביא לזימון לשימוע לפני הדחה לקובי, עומד היום בעין הסערה לא רק בטבריה, אלא גם בבית המשפט העליון שדחה אמש את עתירתו של קובי לדחיית השימוע אצל השר אריה דרעי.

זוהי לא הפעם הראשונה שקובי בוחר להשתמש ברכב מנקר העיניים, למרות הכעס הרב שמופנה אליו מצד תושבים רבים.

בישיבת התקציב שהתקיימה ב־18 ביוני השתתף גם בועז יוסף, מנהל מחוז צפון של משרד הפנים, שהסביר לחברי המועצה את השלכות אי אישור התקציב.

במהלכה, חבר המועצה רפאל טרבלסי הטיח בקובי ביקורת על בחירתו ברכב הזה. קובי השיב לו: "הרכב המקורי התקלקל וזה רכב חליפי. איפה הבעיה? זו רכב עירייה".

מנהל מחוז הצפון במשרד הפנים שנדהם מהמידע שנחשף בפניו, דרש מקובי לחזור לרכב שמותר לו על פי התקנות ואם לאו – הוא יחויב בחיוב אישי על הפרשי העלויות. למחרת חזר קובי להשתמש באופל כפי שאושר לו.

רון קובי מסר בתגובה: "הרכב שלי בטיפול, והביאו רכב חלופי תחתיו".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "החשב המלווה מטעם משרד הפנים אישר שכירות רכב מסוג אופל לזמן קצר עד לקבלת רכב באמצעות ליסינג במכרז, כנדרש בחוק. מאז בחירתו של קובי לראשות העיר ועד היום לא יצא מכרז כזה והשכירות נמשכת זמן רב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.