רוני דניאל על המהנדס:"מלחמה מתחת לרדאר"

יומיים לאחר חיסול המהנדס, הפרשן הצבאי של ערוץ 2 רוני דניאל עושה סדר בהתרחשויות. דניאל סבור כי מאחורי הקלעים מתנהלת מלחמת צללים של ממש.{ פרשנות}

יומיים  לאחר חיסול המהנדס, הפרשן הצבאי של ערוץ  2 רוני דניאל עושה סדר בהתרחשויות. דניאל סבור כי מאחורי הקלעים מתנהלת  מלחמת צללים של ממש. "איש לא לוקח אחריות גלויה ואמיתית. לא כשעימאד מורנייה התפוצץ בג'יפ שלנו, וגם כשפתחי שקאקי, חסן סלאמה, או אבו ג'יהאד סיימו את חייהם. כל אלה הם חלק מאותה מלחמה חשאית שמתנהלת כל יום, כל הזמן".

על  מוחמד א-זווארי, סבור דניאל כי  הוא פעיל במרחב הטכנולוגי, הוא כנראה חלק מאותה מלחמה. איש לא ייקח אחריות. זה יישאר במעין ערפל.

דניאל מנתח את מפת הקרב, והרצון מצד חמאס להתעצם מבחינה צבאית, "חמאס מנסה לבנות לעצמו "זרוע אווירית". כבר היו בעבר ניסיונות להבריח לתוך רצועת עזה  טיסינים. לממד הזה יש משמעות – בעיקר פסיכולוגית, אולי מוראלית.

המהנדס היה פעיל גם בתחום התת ימי. הוא ניסה לפתח כלי שיט שיוכלו לצלוח את נתיב הים שבין רצועת עזה לאשדוד, אשקלון, ואולי אף צפונה.

חמאס מעוניין להקים לעצמו זרוע כזו. הוא מתאמץ מאוד בחפירת מנהרות – כלומר בתווך התת קרקעי. הוא מתאמץ מאוד לייצר לעצמו יכולות תת-ימיות, וכמובן יכולות של מגוון רקטות לעומק שטח ישראל.

לסיום דניאל סבור כי ההצלחה של אחד מן הצדדים לא תעצור את הכוונות המדוברת, אך היא תקשה על מאמץ ההתחמשות, וזה כנראה המקסימום שאפשר לצפות לו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.