רוסיה: בקבוקי תבערה הושלכו לבית ספר יהודי – ואיך כל זה קשור לספריית שניאורסון והכנסת ס"ת?

בעקבות האנטישמיות הגואה בעיתונות ברוסיה, נזרקו כמה בקבוקי תבערה לתוך כיתות לימוד בבית ספר 'אור אבנר שבמרכז הקהילתי היהודי בפערם.

הסיפור החל לאחר פסק הדין בארה"ב נגד רוסיה בדבר הספריה של שניאורסון של חב"ד, כי על כל יום שאינם משיבים את הספרים יוטל עליהם קנס כספי של 50,000 $, פסק זה גרם לכתיבה אנטישמית וארסית נגד הפעילות החב"דית ברחבי המדינה.

בעקבות זאת שני בקבוקי תבערה הושלכו לתוך שתי כיתות לימוד בבית הספר אור אבנר חב"ד ששוכן במרכז היהודי בעיר. בקבוק תבערה אחד התפוצץ והחל להתלקח בתוך כיתות הלימוד, אולם הצוות שבדיוק הגיע למקום בכדי להתכונן למעמד הכנסת ספר תורה למחרת, השתלט עליו מבלי שיהיו נפגעים. אולם מעז יצא מתוק ואל המעמד הגיעו יותר מארבע מאות מיהודי פערם בכדי להשתתף במעמד.

לאחר סיום כתיבת ספר התורה, יצאו המונים לרחובה של עיר כדי לרקוד עם ספר התורה, כשהמשטרה איבטחה את האירוע באופן חסר תקדים, כמו"כ התהלוכה היתה באותו רחוב שבו הוליכו שנים קודם יהודים ששמרו על יהדותם, אל עבר העיר סיביר הקפואה.

רב העיר פערם הרב זלמן דייטש אומר בשיחה עם כתב 'המבשר': "הם אומרים פן נברח ואנחנו אומרים כן נרבה, ב"ה מעז יצא מתוק, ודווקא האירוע האנטישמי הזה הביא להשתתפות המונית במעמד, שציין את התפתחות הקהילה ההולכת וגודלת מיום ליום".

לדברי הרב דייטש: "כבר בערב האירוע פתחה המשטרה בחקירה מקיפה, ולשטח אף הגיע ראש המחלקה הפלילית בעיר. אנו מקווים שחקירת האירוע תסתיים במהרה, ושהאחראים למעשה יימצאו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.