רוסיה הציבה אולטימטום: כניעה עד הבוקר – או תקיפה

מלחמה? על פי גורמים אוקראינים, מפקד הצי הרוסי בים השחור הודיע לכוחות האוקראינים בחצי האי קרים כי אם לא יכנעו עד 05:00 מחר – הם יעמדו בפני מתקפה צבאית.

משרד החוץ במוסקבה הגיב היום לראשונה לאזהרותיו של שר החוץ האמריקני קרי מפני בידוד כלכלי של רוסיה. בהודעה שפרסם משרד החוץ הרוסי נכתב כי הדברים "אינם מתקבלים על הדעת", כך דווח בגלי צה"ל. מוקדם יותר הזהיר קרי את ראש ממשלת רוסיה פוטין מפני השלכות כלכליות נגדו, אם ימשיך בצעדים התוקפניים כלפי אוקראינה.

בתוך כך, שרי החוץ של 28 המדינות החברות באיחוד האירופי מכונסים בבריסל, כדי לגבש תגובה לפלישה הרוסית לחצי האי קרים. בדרכו לפגישה הודיע שר החוץ של אירלנד שהתגובה תהיה נחרצת ותקיפה, ואמר כי ייתכן שאירופה תחליט להטיל עיצמים על רוסיה. עם זאת, באיחוד עדיין מקווים למצוא פיתרון דיפלומטי למשבר, וליצור ערוץ הידברות בין הקרמלין במוסקווה למשטר החדש בקייב.

"ניו-יורק טיימס" דיווח היום כי קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, אמרה לנשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, כי "פוטין נמצא בעולם אחר, ייתכן שהוא איבד קשר עם המציאות".

בזמן שבקרמלין מצדיקים את המהלכים התוקפניים בחצי האי, בעולם מתגברת הביקורת. בגלי צה"ל דווח כי שר החוץ של בריטניה, וויליאם הייג, אמר היום כי הפלישה הרוסית לאוקראינה היא המשבר הגדול ביותר באירופה מתחילת המאה ה-21. "השלמות הטריטוריאלית של אוקראינה הופרה", אמר הייג לעיתונאים בשדה התעופה לקראת המראתו לקייב, "זו כמובן לא הדרך לקיים יחסים בינלאומיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.