רוסיה: זיהינו שיגור שני טילים לים התיכון : ישראל: "ניסוי"

משרד ההגנה הרוסי פרסם היום (יום ג') הודעה דרמטית ולפיה זיהה שיגור של שני טילים ממרכז הים התיכון אל מזרח הים התיכון. לפי ההודעה, "מערכת ההתרעה מפני טילים שממוקמת בעיר ארמוויר בדרום-מערב רוסיה איתרה את שיגור שני הטילים הבליסטיים בשעה 10:16 דקות שעון מוסקבה".

לבסוף נפתרה התעלומה: מנהלת חומה במשרד הביטחון בשיתוף פעולה עם האמריקנים השלימו בהצלחה שיגור ועקיבת מכ"מים של טיל המטרה "אנקור" מה שהביא לסערה.

משרד ההגנה במוסקבה מסר כי שר ההגנה סרגיי שויגו עדכן את הנשיא ולדימיר פוטין בפרטי האירוע. סוכנויות הידיעות ברוסיה לא מסרו מי ביצע את שיגור הטילים ואם הם פגעו במטרה מסוימת. שגרירות רוסיה בסוריה מסרה כי אין כל סימן למתקפת טילים או לפיצוצים בדמשק לאחר איתור שיגור הטילים על ידי מערכת ההתרעה הרוסית. כך דווח בסוכנות הידיעות "איטאר-טאס".

גורם צבאי ישראלי מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי איננו מודע למתקפת טילים באזור מזרח הים התיכון.

הדיווח הרוסי בא בשעה שצבא ארצות הברית ערוך מול סוריה עם שש משחתות עמוסות בעשרות טילי טומהוק וכן נחתת עם כוח מארינס. המתקפה האמריקני התעכבה בימים האחרונים בשל החלטת הנשיא ברק אובמה לפנות לקונגרס. רוסיה מתחה ביקורת לאורך הימים האחרונים על ההיערכות האמריקנית ואף שלחה שתי ספינות משלה: ספינת טילים וספינה נגד צוללות.

בעוד חברי הקונגרס חוזרים לוושינגטון מהפגרה לדיונים על התקיפה בסוריה, הנשיא הסורי בשאר אסד קרא לנבחרי הציבור בארה"ב לא ללכת בדרכו של הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש הבן. בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגארו" אמר אסד: "מה ירוויחו המחוקקים האמריקנים אם הם ימשיכו את מה שבוש התחיל – הפצת מלחמות ברחבי העולם".

אסד הכחיש שמשטרו אחראי לתקיפה הכימית בפרברי דמשק לפני שבועיים, ואף קרא למערב "להציג הוכחה אחת". הנשיא הסורי לא פירט כיצד יגיב לירי טילי טומהוק אמריקניים לשטחו, אך הזהיר כי מצב כזה עלול להוביל למלחמה אזורית. בהתייחסו לאובמה אמר אסד כי "מנהיג חזק נמנע ממלחמה, ולא מצית אותה". הוא כינה את אובמה "חלש" כיוון שלטענתו הוא לא עמד בלחץ אמריקני לפעול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.