רוסיה: יהודים נפגעו משטפונות במזרח רוסיה – הקהילות התגייסו – צפו בתמונות

איגוד הקהילות ברוסיה התגייס להצלת יהודי מזרח רוסיה שנפגעו משטפונות עזים,  המוגדרים במדינה כאסון הסביבתי החמור ביותר במזרח סיביר ב-120 השנים האחרונות.

עד מחרתיים צפויים המים להעלות בעוד מטר אחד, כך דווח הערב במזרח רוסיה, שם פקדו את האזור שטפונות מים שכבר גרמו ליותר מ-100 הרוגים בסין הקרובה, כתוצאה מהצפות ומפולות בוץ שגרמו גשמים עזים שירדו בשבוע האחרון.

לפחות שמונה מיליון בני אדם החיים באזור נפגעו במישרין או בעקיפין. הגשמים העזים פגעו קשות גם באזורים המזרחיים המרוחקים של רוסיה, שם דווח על יותר מ-20,000 בני אדם שנאלצו לנטוש את בתיהם כתוצאה מעליית הנהר אמור על גדותיו.

תושבים רבים באזור הנהר אמור והעיר חברובסק מסרבים לעזוב ומעדיפים לשהות על גגות בתיהם מחשש לביזה. נהר זייה שרוחבו בימים כתיקונם כמה מאות מטרים, עלה אף הוא על גדותיו והמרחק מגדה אחת לשנייה נאמד בכעשרה קילומטרים. כמה כפרים הנמצאים בסביבת הנהר הוצפו לחלוטין.

הרשויות שיגרו אלפי חיילים וכוחות הצלה לאזור בניסיון להשיב את הסדר על כנו.

צבא רוסיה הקים 166 מקלטים זמניים בשלושה מחוזות ואלה מספקים מים, מזון ותרופות לאזרחים שנותרו ללא קורת גג.

"איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה" נענה לבקשתו של רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר ושיגר בימים אלו אלפי בגדים וסכומי כסף גדולים לעזרת משפחות יהודיות רבות שנפגעו כתוצאה מהשטפונות.

העזרה מחולקת באמצעות רבני ושלוחי חב"ד בערים במזרח רוסיה. הרב יעקב סנטיקוב, רבה של חברובסק, והרב אליהו ריס, רבה בירוביז'אן, שדואגים באופן אישי גם למשפחות היהודיות במחוזי הערים הללו.

יצויין שבנייני בתי הכנסת, בתי הספר "אור אבנר" ומוסדות הקהילה בערים אלו, לא נפגעו בחסדי השם ושנת הלימודים הקרובה תיפתח כמתוכנן.

IMGL6978 IMGL8878 IMGL8894

בתמונה: הרב אליהו ריס, רבה בירוביז'אן מחלק סיוע ליהודים שבתיהם נהרסו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.