רוסיה לטראמפ: "קרים תשאר בידינו"

מתקרר: לאחר שבבית הלבן הבהירו לרוסיה כי עליה להשיב את חצי האי קרים לידי אוקראינה, ברוסיה לא נותרו חייבים ומבהירים: "אנחנו לא נותנים חזרה חלק מהטריטוריה שלנו".

היחסים בין ארה"ב לרוסיה שוב מתוחים: לאחר שבבית הלבן הבהירו לרוסיה כי עליה להשיב את חצי האי קרים לידי  אוקראינה, ברוסיה לא נותרו חייבים ומבהירים: "אנחנו לא נותנים חזרה חלק מהטריטוריה שלנו".

בשעה שראש הממשלה ייפגש עם הנשיא טראמפ נראה כי הראש שלו יהיה שקוע בכלל בנעשה עם רוסיה וזאת לאחר ההתפתחויות המסעירות את הבית הלבן מהתפטרות היועץ עד ההצהרות הלוחמניות של רוסיה.

היום דוברת משרד החוץ הרוסי מריה זקרובה הגיבה להצהרות מוושינגטון על הפסקת הסיפוח לקרים  ואמרה כי "חצי האי קרים הוא טריטוריה של הפדרציה הרוסית".

כזכור, אמש כינס  שון ספייסר מסיבת עיתונאים בה התייחס לסערת הפיטורים של היועץ לביטחון לאומי מייקל פלין  וטען כי למרות  השמועות על הקשרים של אנשי טראמפ עם רוסיה  הנשיא לא מוותר לפוטין, "הנשיא מצפה כי רוסיה תשיב את השליטה על חצי האי קרים חזרה לממשלת אוקראינה", הגיב.

 

בשנת 2014 סיפחה רוסיה את חצי האי לאחר משאל עם. הכרזת הסיפוח לא התקבלה על ידי המערב ולחימה עזה מתרחשת במקום בשנים האחרונות בין כוחות פרו אוקראיינים לכוחות פרו רוסיים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.