רוסיה מאשימה את ארה"ב: "תקפתם גם מתקנים צבאיים"

משרד ההגנה הרוסי תקף הערב (שני) את כוחות הקואליציה של ארה"ב, צרפת ובריטניה בטענה כי המתקפה הצבאית שהנחיתה על סוריה פגעה במטרות צבאיות (בעולם)

הרוסים ממשיכים להאשים את ארה"ב: משרד ההגנה הרוסי תקף הערב (שני) את כוחות הקואליציה של ארה"ב, צרפת ובריטניה בטענה כי המתקפה הצבאית שהנחיתה על סוריה פגעה במטרות צבאיות. ולא כפי שטען טראמפ במכוני מחקר. בסוכנות הידיעות הרוסית אייפקס דווח כי רוסיה יירטה 71 טילי שיוט מתוך 103 הטילים ששיגרו המעצמות.

מנגד, ראשת ממשלת בריטניה דחתה בנאום בפרלמנט את הטענה שהצטרפה למתקפה בגלל בקשת טראמפ: "לא ביצענו את התקיפה בגלל שהנשיא ביקש, אלא מכיוון שהאמנו שזה הדבר הנכון לעשות ואנחנו לא לבד. יש תמיכה בינלאומית רחבה לפעולה שלנו".

‎ "העובדה שזוועה כזו, כמו המתקפה הכימית, יכולה להתבצע בעולמנו כיום היא כתם על האנושות", ציינה. "איש לא צריך לפקפק בנחישות שלנו – אנחנו לא יכולים לראות שום תרחיש בו השימוש בנשק כימי זוכה לנורמליזציה".

במקביל, הנשיא הצרפתי מקרון הצליח לשכנע את טראמפ להמשיך לפרוס את הצבא האמריקני בסוריה לפחות לעוד חודשים רבים. נשיא צרפת האשים בשיחה לכלי תקשורת ברפובליקה את רוסיה במעורבות בשימוש בנשק כימי, ואמר כי "הקרמלין מעורב בשימוש בנשק מסוג זה על ידי המשטר של אסד".

מקרון טען כי  המתקפה הייתה מוצדקת וחוקית, אולם שיגר מסר פייסני למוסקבה: "פני המערב אינם למלחמה. חרף המתיחות של רוסיה עם המערב"..

בתוך כך,  שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי  הבהירה כי החיילים האמריקנים המוצבים בסוריה יישארו במדינה "עד שהמטרות של ארצות הברית יושגו". את הדברים היילי בריאיון לרשת פוקס ניוז.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.