רופא ערבי-ישראלי הצטרף לדאע"ש ונהרג במהלך הקרבות

עקבותיו של עת'מאן עבד אלקיעאן, סטאז'ר מביה"ח ברזילי, נעלמו לפני חמישה חודשים ■ אחרי חקירה של גורמי הביטחון בישראל התברר שהוא הצטרף לדאע"ש ■ עפ"י דיווחים שונים הוא נהרג בקרבות בשורות הארגון

המרכז הרפואי ברזילי באשקלון מפרסם הבוקר (א') הודעה יוצאת דופן שבה הוא מתייחס לראשונה לחשד כי אחד המתמחים שעבד במקום הצטרף לארגון המדינה האסלאמית – דאע"ש. על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, הרופא, תושב הפזורה הבדואית, נהרג במהלך הקרבות של ארגון הטרור הרצחני.

עת'מאן עבד אלקיעאן, צעיר בשנות ה-20 לחייו, סיים לפני מספר שנים את לימודי הרפואה בירדן ולאחר שעבר את בחינות ההסכמה לקבלת רישיון זמני במדינת ישראל התחיל בחודש פברואר התמחות במרכז הרפואי ברזילי, כך על פי הודעת בית החולים.

אלקיעאן בחר לבצע חודש בחירה בבית החולים סורוקה בבאר שבע והיה אמור להתחיל בכך בחודש מאי. זמן קצר לאחר מכן אבדו עקבותיו והוא לא התייצב במקום. "גורמי ביטחון פנו אלינו וחקרו לגביו", מסרו היום בברזילי. "אז נודע לנו שהוא בחר להצטרף לשורות דאע"ש.

ארגון הטרור הרצחני שמטיל בחודשים האחרונים את אימתו על אזורים נרחבים בעיראק ובסוריה ממשיך במסע גיוסים נרחב של פעילים מרחבי העולם וגם מישראל. במערכת הביטחון מעריכים כי מספרם של הישראלים שהצטרפו למדינה האסלאמית זניח באופן יחסי ומונה עשרות בלבד.

בשבוע שעבר פורסם כי שלושה ערבים-ישראלים מהגליל הצטרפו לארגון לאחר שטסו ל"נופש" בטורקיה ומשם המשיכו לסוריה. אזרח ישראלי נוסף, אחמד חבשי מהכפר איכסאל נהרג בקרבות בעירק, וקרוביו ביקשו לשלוח מסר לצעירים כמוהו שדרך הארגון אינה תואמת את מסרי האסלאם.

"בני יצא לסוריה בינואר האחרון. לא ידענו על הכוונות שלו. הוא היה סטודנט מצטיין שלמד סוציולוגיה וסטטיסטיקה במכללת כנרת. פתאום, יום אחד הוא נעלם ואז התקשר אלינו מסוריה ואמר שהוא נלחם שם עם אנשי דאע"ש", סיפר אביו בצער לחדשות 2. "אמרתי לו שזאת לא הדת שלנו, זה לא המסר של האסלאם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.