רופא שיניים לילדים – כיצד בוחרים את הרופא המתאים

אחת השאלות שהורים רבים שואלים את עצמם כשילדיהם קטנים היא, לאיזה רופא שיניים מוטב לקחת אותם. לרבים מן ההורים יש זיכרון לא נעים מביקורים אצל רופא שיניים בילדותם, וגם אם יש להם זיכרונות נעימים, לצערם לא תמיד הרופאים שטיפלו בהם, נמצאים עוד בסביבה. לכן עליהם להחליט כיצד לחפש רופא שיניים שיתאים לילדים שלהם והיכן.

החיפוש אחר רופא שיניים לילדים אומנם נעשה קל עם השנים, בעיקר בזכות האינטרנט אשר חושף את ההורים לאינספור רופאי ילדים מכל רחבי הארץ. כך הם יכולים לקרוא אודות הניסיון שיש לרופאים, להכיר את המרפאה שלהם לפני שהם מגיעים אליה, לקרוא חוות דעת והמלצות של גולשים אחרים. כמובן שאין זה מספיק, בשביל לדעת האם באמת רופא שיניים מסוים יכול להתאים לילד שלהם, הרי שעליהם להגיע פיזית למרפאה ולהיפגש איתו.

יש לציין שבמקרים מסוימים, האפשרות לבחור היא יותר מצומצמת, מאחר וקופת חולים או חברת הביטוח מציגות רשימות של רופאים מתוכם ניתן לבחור. הכל תלוי בשאלה, באיזו דרך מעדיפים לפנות לרופא.

לפני שנציג מספר פרמטרים לבחירת רופא שיניים לילדים בצורה נכונה, חשוב לציין, מרפאות שיניים לילדים אינן מה שהיו פעם. זה נכון ויזואלית, המרפאות מעוצבות היום בצורה הרבה יותר נעימה ומסבירת פנים מאשר בעבר, אנחנו יכולים לראות יותר צבעים על הקירות, צעצועים ומגוון אמצעים אחרים שהופכים את המרפאה למקום נעים יותר לשהות בו. כמו כן, הטיפולים הם שונים. אומנם האופי שלהם דומה, אך הדרך בה הרופאים מבצעים אותם שונה. בין היתר יש טיפולים ALL-IN, כלומר כל הטיפולים במפגש אחד, טיפולים בהרדמה, טיפולים בלייזר ועוד. זה מקל מאוד על הילד ועל ההורה.

4 פרמטרים לבחירת רופא שיניים לילד

ראשית, יש לבחור רופא שיניים שיש לו תקשורת טובה לילדים. לא נכון לבחור רופא שיניים שהוא מקצועי מאוד בתחום אך הוא לא נגיש לילדים. ילד זה לא מבוגר, הוא צריך שידעו לתקשר איתו בשביל לא לפחד, ולכן חשוב שלרופא תהיה גישה טובה לילדים.

שנית, חשוב שהרופא ידע לשתף את ההורה בתהליך. היום הורים רוצים לדעת הכל, ובצדק, לכן חשוב לבדוק שהרופא עצמו משתף ונותן מידע ולא מצפה שההורה ישאל אותו. יש מקרים בהם גם הרופא מסביר לילד את מה שהוא הולך לעשות, וזה יכול לעזור בטיפול. כך הילד מוכן ומשתף פעולה.

שלוש, חשוב מאוד שהרופא ידע להיות גמיש בטיפול. נכון שיש לוח זמנים והכל, אך עליו לזכור שהילד צריך לפעמים את הזמן שלו, על הרופא להיות גמיש וסבלני בשביל שהטיפול יתבצע כמו שנדרש.

ארבע, רופא שיניים לילדים צריך להיות זמין להורים, פנים אל פנים, טלפון, מייל, כך הם יוכלו לפנות אליו בכל שאלה ובכל עניין.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.