רוץ על זה, יאירק'ה!

כמה עצות ליאיר נתניהו, המאוהב הצעיר, לקראת השיחה הגורלית עם אבא ואמא * המבקר בטור מושחז מתמיד על ההתנפלות נגד יאיר נתניהו בשל קשריו עם ה"שיקסע"

זה הולך לקרות בקרוב. אולי בקרוב מאד. ואני כאן בשביל לעזור לך, יאירק'ה.
סימנים מדאיגים ראשונים מראים שאבאל'ה ואמאל'ה כבר לא מצליחים לעמוד בלחץ, והם מתכננים לך שיחה "רצינית". להם אין ברירה, אבל גם לך אין ברירה. הם הולכים לשדוד ממך את האהבה שלך, ואני רוצה לחזק אותך שלא תוותר. זה לא מגיע לך, וזה גם לא הוגן. יש כבוד להורים, אבל יש גם גבול.
הם הולכים להרוס לך את החיים הורודים עם סנדרה שלך, והכל בגלל לחץ טיפשי מצד אנשים צרי עין לב ואופק. אל תיתן להם.
שים לב מה הם הולכים לעשות: הם יגייסו טיעונים מהגיהנום בשביל לשמור על יחסי הציבור שלהם. הם ינדדו איתך בכל מחוז אפשרי – היסטוריה, פילוסופיה, פסיכולוגיה, אזרחות, סוציאליזם, יביאו מילים משונות מהמילון ומאיזה ספר עתיק שכתוב בעברית ושקוראים לו "תנ"ך" – אבל אתה אל תיתן לכל זה לעלות לך לראש.
שים לב לאן הם יתדרדרו: הם יגייסו את הסבא המנוח שלך, את הסבתא עליה השלום, הם יעלו באוב איזה רב מימי הביניים שהיה הסבא-רבא של סבתא-רבתא שלך, את כל אלו שהם עצמם בזים להם לאמונותיהם ולדרכם – והכל כדי לגזול ממך את הזכות לאהבה חופשית.
אני מקוה שאתה לא תירתע אלא תתבונן להם טוב טוב בעיניים, כי אז אתה תראה שהם בעצם לא יודעים על מה הם מדברים. או יותר מדויק: הם יודעים שהם לא יודעים על מה הם מדברים.
הם יודעים שכל הטיעונים שלהם לא מחזיקים כפית מים. הם יודעים שהם אומרים את כל זה רק בגלל דעת הקהל ופוליטיקה צינית במדינה המשוגעת הזאת ששכחה מה זה להיות נורמלית.
ואז, אחרי שהם יקלטו שאתה לא ילד קטן, ואתה מבין בדיוק מה הולך פה, הישר אליהם עיניים ושאל את שאלת השאלות, שלוש מילים:
במה אתם יהודים?
זה יעשה את העבודה. אני מבטיח לך. כי לאבא ואמא שלך, ולא רק להם, אין מה לענות. (בינינו, זו היתה במקור שאלתו של רב ישיש מבני ברק, שהרגיזה אז הרבה אנשים, ומאז ועד היום ניסו לענות עליה, אבל לא ממש הצליחו).
להם לא יהיה מה לענות, ואתה תמשיך: דחילק, אבאל'ה, מה זאת הצביעות הזאת? זה באמת מפריע לך? אתה הולך לעצור לי את האושר, לחנוק לי את האהבה, בגלל דעות קדומות מטופשות שאבד עליהן הכלח?
במה אנחנו יהודים? במה אני יהודי? בכל העולם אנשים מתחתנים עם אנשים אחרים: צרפתי מתחתן עם גרמניה, ואמריקאית מתחתנת עם אוסטרלי, אז מה הבעיה שישראלי יתחתן עם נורבגית? מאיפה בא הטימטום הזה, ומי שתק ונתן לכל הדעות הקדומות להפוך פה לנורמה גזענית? מילא החרדים הפרימיטיביים עם כל האמונות הטפלות שלהם, אבל ישראלים? חילונים? נורמטיבים? האדם הנאור?
אבאל'ה ואמאל'ה, בינינו, הרי לא היתה לכם שום בעיה עם זה שיש לי חברה נורבגית, ואין לכם שום בעיה עם כל מה שאני עושה בחיים, כל עוד הכל נעשה על פי החוק והמוסר והמצפון, אבל פתאום כשזה מגיע לחתונה אתם מזדעקים? על מה? פתאום אסור לנו לעשות ביחד ילדים? פתאום מפריע לכם שנכדים של ראש ממשלת מדינת היהודים לא יהיו יהודים? אולי כבר הגיע הזמן למחוק את המושג הדבילי הזה "יהודים", ולהישאר עם "ישראלים" בלבד?
אבאל'ה, אתה הרי יודע שאתה לא צודק. אתה בעצמך התגאית בקשר שלי עם סנדרה, בפני ראש ממשלת נורבגיה, עד שהקיצונים הסהרורים הצליחו להשפיע עליך.

** ** **

אני בטוח שזה יעבוד, יאירק'ה, אם רק תעמוד על שלך בתוקף. אם לא תיתן לגיבובי מילים לשבש לך את השכל הישר.
אבל במקרה שתצטרך בכל זאת סעד נוסף, יש לי בשבילך פתרון פשוט יותר, קצר וחלק.
פשוט תסתכל להם בעינים, ותגיד: סנדרה יהודיה.
היא יהודיה לא פחות ממך אבא ולא פחות ממך אמא. אתם לא מאמינים בדת היהודית, היא לא מחייבת אתכם בגרוש, וגם סנדרה לא. היהדות הזאת שאנשים מדברים בשמה, היא הגדרה מעורפלת – שם, תואר, כינוי, מותג, ותו לא. אין בה כלום ואפשר לצרף אליה כל מי שרוצים. להיות ישראלי זה דבר מוגדר: צריך לגור בישראל, צריך להיות קשור בצורה מסוימת למדינת ישראל, אפשר אפילו לגור בחו"ל אבל לתרום למדינה. צריך משהו. אבל להיות יהודי? כל אחד קובע לעצמו מה הוא מגדיר בתור יהודי, ואז הוא יהודי. אין שום סיבה שאנשים אחרים יחליטו בשבילו אם הוא יהודי או לא, כשהם בעצמם לא יודעים במה הם יהודים וכל אחד מהם מגדיר את זה אחרת. ואם הוא בכל זאת רוצה להרגיש טקס, הוא יכול לטייל על החוף הנורבגי עם ישראלי כלשהו, ולהחשיב את זה כגיור. די לצביעות.
למישהו פה יש את הזכות לקבוע למשהו אחר מה לעשות בחייו הפרטיים? איזה ספרים לקרוא? איזה ספורט לעשות? איזו מוזיקה לשמוע? לאיזו כנסיה ללכת? ואם יבוא לה ללכת ביום ראשון לכנסיה, אז היא פחות יהודיה בגלל זה?

** ** **

תהיה חזק, יאירק'ה. זה מגיע לך. עשית הכל כמו שצריך, הלכת בדרך שהתוו לך, וההורים שלך בעצמם יודעים שאתה צודק. אל תיתן לאף אחד לבלבל אותך.
רוץ על זה, יאירק'ה.

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מאמר טוב
  אם נתניהו עצמו אומר שהשמאל שכחו מה זה להיות יהודים – במה הוא עצמו יהודי?
  מה זהיהודי בכלל לשיטתו
  ומדוע מפריע לו התבוללות
  או שבכלל לא מפריע לו באמת
  אין לחילונים מושג בחצי אגורה מה זה יהודי אבל הם גונבים את התואר הזה מאלו היחידים שהם באמת מתנהגים יהודים
  אני לא מתכון יהודים לפי הלכה או לא אלא ליהודים שמתנהגים כמו יהודים
  יש מושג יהודיוהוא כולל אמונה באלוקי ישראל ובתורת משה אין משהו אחר
  טוב שמישהו כותב את זה כל כך יפה
  להדפיס ולשמור

  דרורי |
  הגב
 2. אוקיי,
  ברור לכל שהמאמר הוא ציני שנון ומחודד ואף אין על כך עוררין כלל ועיקר..
  אך אמת היא לאמיתה שאדם שרואה עלבון צורב לאביו גם ב"ציניות"….כואבת ולא ראויה!!
  אי לכך ובהתאם לזאת כשתבחין ותראה מאמר שכולו פוגעני באבי שבמרומים אף שהמסר חד כסכין ומחודד כתער אין מן הראוי…..
  חישבו על זה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מעולללללה
  אוהבים אותך המבקר
  רק שלא כולם מבינים ציניות
  ברור שהוא לא מתכון באמת להמליץ לו אלא רק להציג את העליבות של החילונים שמתנהגים כמו גויים וקוראים לעצמם יהודים
  המאמר הוא ציני כמובן למי שלא הבין
  מאמר ענק כל מילה פצצה!!!
  אוהבים אותך המבקר
  אלי בן נעים
  אשדוד

  אלי בן נעים - אשדוד |
  הגב
 4. הטור ממש אבל ממש לא ראוי!.
  ואפרט:
  מי אתה יקירי הכותב שהעזת לקחת אחריות על הכחדת שלשלת דורות יהודית?
  האם היית מסוגל לומר לאחיך "תירק לאבי בפרצוף" כי יש לי טרוניה על איך שאתה תמיד רגיל להתייחס אליו?
  האם אינך יודע שבתוך אחרוני היהודים מהדיוטא התחתונה והשפלה עלי אדמות בוער ניצוץ יהודי של חלק אלו-ה ממעל? גם זיק תקווה זה אגדע?
  אכן כואב על אחינו הטועים כולל כל העומדים בראשם ועל המדרון החלקלק בו הם מתדרדרים ומדרדרים ופעמים באכזריות ורשעות אין קץ אך עדיין היתבוללות יש בה לכו"ע חציית קו אדום ובפרט שבאה אצל ראשיהם…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. הסברה מעולה
  חובה להפיץ לכל יהודי לדעת שהיהדות אינה קליפה ריקה

  דוד נוי |
  הגב
 6. אהבתי
  באמת טור מתוחכם
  הפוך על הפוך על הפוך
  האם זה יגרום ליאיר נתניהו להמשיך בקשר -או אולי לחזור בתשובה או סתם לחפש את היהדות האמיתית?
  אני לא יודעת אבל המאמר יפה אם כי באמת הפוך על
  הפוך

  חיה טורנהיים - |
  הגב
 7. נהדמתי בהתחלה עדשקלטתישזה ציני סרקסטי
  שמישו ידפיס וישלח לנתניהו האב והבן וכל המשפוחה

  דורון |
  הגב