"רוצחים אותי בדם קר, הרב פינטו לא יירגע עד שלא אהיה מת"

חילופי האשמות • לאחר התאבדותו של תת ניצב אפרים ברכה. מקורביו מאשימים: "חסידיו של הרב פינטו רדפו אותו" • לפני שבוע התבטא ברכה: 'רוצחים אותי בדם קר, הרב פינטו לא יירגע עד שלא אהיה מת' • חסידיו ש/ל הרב פינטו כתבו בדף הפייסבוק: "סופו של ברכה במשטרה קרוב מאי פעם"

שעות לאחר התאבדותו של תת ניצב אפרים ברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, החלו האשמות הדדיות בכלי התקשורת מי אחראי למותו של ברכה, כאשר רבים הם המאשימים את חסידיו של הרב יאישהו פינטו כי רדפו את ברכה עד ליום מותו.

ברכה התאבד הלילה (אור לראשון) ברכבו. ברכה, שהיה מעורב בפרשת הרב יאשיהו פינטו והוביל להרשעת הרב במתן שוחד, שם קץ לחיי בירייה מנשקו האישי בפאתי עיר מגוריו מודעין. כוחות משטרה גדולים עדיין נמצאים גם בשעות אלו סמוך לביתו.

אפרים ברכה. צילום: חטיבת דובר המשטרה
אפרים ברכה. צילום: חטיבת דובר המשטרה

לאחרונה הקימו חסידיו של הרב פינטו עמוד פייסבוק ששמו "צדק תרדוף – למען האדמו"ר פינטו", ובו כתבו, בין היתר, כי ברכה גרר את הרב פינטו לפרשת השוחד שבגינה נגזר על הרב עונש מאסר. לאחר הפרסומים על חקירת מח"ש, הם חגגו: "סופו של ברכה במשטרה קרוב מאי פעם".

"משפחתו של השוטר אפרים ברכה מזה כמה חודשים מפיצה שקרים וכזבים על כבוד קדושת האדמו"ר שליט"א באינטרנט", נכתב בקבוצת הפייסבוק שפתחו. "דברי הבלע ומסע ההכפשה שמושמעים שם כבר עוברים כל גבול. תתביישו! בעזרת השם בקרוב מאוד הצדק והאמת ייצאו לאור על אפכם ועל חמתכם".

באתר 'וואלה' דווח הבוקר לפי מקורביו, ברכה הסתגר בביתו והמעיט לדבר עם אנשים. "הוא במצב נפשי קשה, על סף הניסיון לפגוע בעצמו", סיפרו מקורביו בתקופה האחרונה. לאחר הפרסומים סיפרו המקורבים כי ברכה אמר: "פינטו לא יירגע עד יום מותי".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

במשטרה ובסביבתו של הרב מפנים אצבע מאשימה כלפי התקשורת: "אתם הרגתם אותו בגלל הפרסומים ובגלל ההדלפות מהרב פינטו. מילים הורגות", אמר קצין בכיר במשטרה.

חסידי הרב פינטו בבית המשפט. צילום: פלאש 90
חסידי הרב פינטו בבית המשפט. צילום: פלאש 90

במהלך השבוע שעבר נפגש ברכה עם כתבת הפלילים של רשת ב', עדי מאירי, שהציעה לו להשתתף בסרט על אודות הפרשות האחרונות שקשרו את שמו עם זה של הרב פינטו. כבר אז המעמד לא היה פשוט עבורו. "השיחה איתו הייתה קשה מאוד", נזכרת מאירי.

"הוא ישב מולי בידיים רועדות ואמר לי 'רוצחים אותי בדם קר, הרב פינטו לא יירגע עד שלא אהיה מת'. הוא היה שבור ואמר שהרב כל הזמן מפעיל עיתונאים ועורכי דין נגדו, שיש לו את כל האמצעים הכלכליים להמשיך כך לאורך זמן. נראה כלפי חוץ שאני חזק, אבל בפנים אני בסערה ולא יודע איך להתמודד עם זה'", אמר לה ברכה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חסידיו שוטים וראויים להיזרק למעצר ולחינוך חדש
    קול דמי ברכה צועקים מהאדמה אף אחד לא ינקה קללה תרדוף אתכם עד הבאר שחת

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב