רוצחי נתן זאדה יזוכו מרצח ויואשמו בהריגה – ארגוני השמאל מברכים

פרשיית נתן זאדה שהרג כמה מחבלים שהיו בתוך אוטובוס, לפני כמה שנים, לאחר מכן ההמון הזועם התנפל עליו ועשה בו לינץ ורצח אותו, מגיעה לסיומה וכעת בית המשפט פוסק לאחר שמונה שנים פסק תמוה ביותר, המזכה את כל שבעת הנאשמים מניסיון רצח,

עם זאת, חמשה מהמחבלים שרצחו את נתן זאדה הורשעו בניסיון הריגה ושניים מהם הורשעו בחבלה בכוונה מחמירה.

השופט כתב עוד כי הסיבה לזיכויים של הנאשמים מניסיון רצח נעוץ בפיגוע הירי שביצע נתן זאדה קודם לכן, וגרם לתגובות סוערות של הנאשמים. התגרות זו, המכונה בחוק "קנטור", מקנה הגנה לנאשמים ברצח, ובמקרה זה מניסיון רצח.

השופט דחה את טענות הנאשמים כי יש לזכותם בטענה של הגנה מן הצדק. הנאשמים טענו כי במקרים דומים בהם הרגו יהודים ערבים שביצעו פיגועי טרור, דוגמת הרג המחבלים בידי אנשי השב"כ בפרשת "קו 300" לא הועמדו הללו לדין, אך השופט הבחין בין המקרים וקבע כי לא הונחה תשתית ראייתית לביסוס הטענה ולכן אמר כי יואשמו באשמת הריגה..

ארגון תעאיוש, אפרטהייד ישראלי ופעילים אחרים מפרסמים את השורות הבאות: "כבוד למפגינים ולמפגינות עכשיו מול בית המשפט המחוזי בחיפה שיכריע היום את דינם של השבעה שהצליחו לעצור את הרוצח נתן זאדה בשפרעם ומנעו אסון גדול יותר. כולנו יודעים שאם הם היו יהודים שעוצרים חמוש פלסטיני הם היו מקבלים צל"ש. מדינת אפרטהייד יהודית וזמנית. ישוחררו כל האסירים הפוליטים."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדוע אתם כותבים שהוא הרג מחבלים זה לא נכון הוא הרג ערבים ולא מחבלים….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב