רותח בש"ס: "דרעי מתסיס פעילים נגד ישי"

השטח בש"ס מבעבע: אלי ישי בצומת דרכים לפרוש או לשרוד. האשמות קשות נגד דרעי: "מתסיס פעילים נגד אלי ישי במטרה לסלול את דרכו החוצה"

הקרע בש"ס: אמש התקיימה פגישה בבית חבר מועצת החכמים הגר"ש בעדני, בפגישה קיבל אלי ישי הודעה דרמטית אותה העבירו מקורבי דרעי דרך הרב בעדני, בהודה דרש דרעי כי ישי יפקיד מכתב התפטרות במידה ולא ייענה לדרישות מועצת חכמי התורה של התנועה.

הפגישה אמש נערכה זמן רב אך בסיומה לא התקבלה החלטה חד משמעית האם לפרוש ולהקים מפלגה חדשה או להישאר בתנועה ולהסתפק בהטחות היו"ר דרעי. הערב צפויה פגישה נוספת בין הגר"ש בעדני לח"כ ישי. פגישה שעשויה להכריע על המשך דרכו של ישי בתנועה.

בימים אלה ח"כ ישי מנסה להעלות את המחיר ומעכב את התשובה לדרעי. במסגרת הדיונים ביניהם, הציג ישי דרישה לשותפות מלאה בהרכבת הרשימה בשיטת ה"ריצ'רץ'" יחד עם דרעי, כפי החלוקה הנהוגה בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל' ב'יהדות התורה'.

אלי ישי נוקט לפי שעה באסטרטגיה של שתיקה. הוא מסתובב פגוע ועם בטן מלאה, אך מתכוון להילחם על מקומו. בכיר בש"ס אומר ל'קוקר: "אלי ישי וכל מי שמזוהה איתו הבינו שכדאי להם להכין תוכנית מגירה בהקמת מפלגה חדשה. מה שמוזר הוא שדרעי לא מבין את עוצמתה של חבית חומר הנפץ שמונחת תחתיו. כשיבין, זה יהיה מאוחר מדי".

מהלך של הקמת מפלגה חדשה שתפגע בכוחה של ש"ס עשוי להיתקל בתגובה קשה של מועצת החכמים של ש"ס עד כדי סילוק ח"כ אלי ישי משורות המפלגה. ותביעה מהציבור להתרחק כמטחווי קשת מישי ומ"דעותיו הכפרניות". במילים אחרות: על האיש יוטל חרם.

בכיר בש"ס אומר ל'קוקר' כי דרעי לא ירוויח מאומה מהדחת ישי לאחר ש"ש"ס היום היא תנועה מפולגת, מפוצלת, מפורקת לרסיסים. אריה דרעי הצליח בשנה האחרונה, מאז פטירתו של מרן הרב עובדיה, להשתלט על רוב המאחזים בתנועה ולהדיח מעמדות מפתח את אנשיו של ישי, אבל התסיסה קיימת ומבעבעת כל הזמן לאחר שדרעי דואג להסיס מאחורי הקלעים פעילים ומקורבים נגד היו"ר לשעבר".

לפי הנראה ישי לא ישלים לעולם עם מעמדו כמספר שתיים, ולא יפסיק לחתור תחת היו"ר הנוכחי כדי לשנות את המצב. הוא עדיין מחזיק תחת ידיו חברי כנסת ופעילים רבים שמזדהים אתו ורואים בו נרדף, ולפחות תחנת שידור חרדית אחת, 'קול ברמה', שמעניקה לו גיבוי תקשורתי. ישי גם זוכה לתמיכה מחלקים במשפחת מרן הגר"ע יוסף.

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הרב אלי ישי מדבר רק על שלום ולאחר שהוא רואה ויודע ממקורות נאמנים שכל מטרת העבריין והאסיר אריה דרעי לפורר את התנועה ולזרוק אותו ואת מורשת מרן, אלי לא מוכן לסוג ההתנהלות הישנה והבזויה. אלי מקבל שדרעי יו"ר, אבל לא ייתכן שיו"ר יעשה כל מה שבראש שלו וינסה לגלח מנדטים על ראשו של אלי ישי ולזרוק את אלי יום לאחר הבחירות. זה לא יקום ולא יהיה!!! נקודה.

  התנהלות מאפיונרית של דרעי תמה לה. אלי ישי אם יצא מש"ס הוא ירסק אתכם כמו שריסקו אותך באלעד.

  היחיד שנאמן למרן מלכא זה הרב אלי שמעולם לא זז ימינה ושמאלה ממרן. מי שאיים על מרן כולל באיומי מאפיה שילשין את בני ביתו לשלטונות אם לא יתנו לו את היו"ר זה היה העבריין ממעשיהו.

  אלי ישי לא יהיה כלי משחק בידיך. רוצים מפלגה מאוחדת תתנהגו כמו בני אדם לא רוצים גם טוב. אלי ישי יכה אתכם שוק על ירך.

  ותרשום טוב אריה דרעי והחכם שלו לא יעברו את אחוז החסימה. אתם תעברו גיהנם כפי שלא עברתם ולא תעברו. כל העולם יידע בדיוק איך קללתם את הכיפות הסרוגות שהם עמלק ואת חיילי צה"ל היקרים שנלחמו בצוק איתן והחכם שלכם סירב לברך אותם. הכל ייחשף. מי שרוצה מפלגה נקייה ויציבה לא יצביע לכם. אנחנו מחכים אלי קרב והבחירות הללו יהיו המדד לקבוע מי ממשיך בדרך מרן ומי נוקט בשיטת מאפיה למסור את כל ארץ ישראל לערבים עם השמאל, מי שהמיט חרפה על מרן בהסכמי אוסלו היה האדון שלך אריה דרעי שפגע אישית במרן וגרם לו צער נורא עד יומו האחרון.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן בוכה בשמיים על מה שמעולל לו העבריין המורשע אריה דרעי,

  מרן החזיר את דרעי בתנאי שלא ירדוף את ישי, והוא שותה את דמו בקש.

  דרעי לא שמע למרן בחייו, איים עליו במפלגה מתחרה, וכעת הוא הורס את מורשת מרן במו ידיו.

  אסור לבחור במפלגה בה אין דעת תורה, וכל ההחלטות מקבל מר דרעי בעצמו.

  דרעי העבריין די נמאס ממך!!! לא ניתן יד לעבריינים שמבזים רבנים!!

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. אלי ישי

  כולנו מעריכים את פועלך למען התנועה במשך 13 שנה

  אבל נראה שבשנתיים האחרונות כח מה שמחזיק אותך הוא כיסא בכנסת והאשליה שתפיל את שס אם לא תעמוד בראשה

  הגיע הזמן שתחליט איפה אתה עומד, אם קיבלת הוראת מרן או שאתה הולך הביתה או למפלגה נפרדת שתתרסק או מה שרק תרצה רק ששתפסיק להפריע

  אריאל |
  הגב
 4. הציבור מאס בדרעי ובעסקנים! ש"ס היתה של הציבור ואריה דרעי מנסה לקחת אותה לעצמו
  הציבור לא מטומטם הציבור גם לא שכח שזה אותו דרעי שביצע פשעים חמורים נגד החברה
  והיום הוא מתימר להיות חברתי

  איציק |
  הגב
 5. אלי ישי די לבזות את מרן!!1
  אלי ישי האיש ששנים חזר ואמר כי שס זה לא גובים וזה לא שררה אלא עבדות וכפיפות מוחלטת למרן ומה שמרן אומר זה קודש ואין שאלות וזה מחייב את כולם
  אי אפשר לספור את כמות הפעמים שהוא חזר על זה מבוקר עד ערב.
  וכמעט כמעט שהאמנו לו שהוא אכן פוליטקאי מזן אחר שכפוף לדעת תורה.
  הגיע מבחן ראשון שבו רציתי לראות פעם אחת איך שהוא מקבל את דעת תורה של מרן גם כשזה לא נעים לו וגם שזה מפחית מכבודו ובדיוק את ההפך בענק בממדים חצופים שעוד לא קרו בציבור החרדי.
  מרן בקולו הברור והצלול אמר שהוא ממנה את אריה דרעי ליושב ראש ומחזיר לו את הפקדון
  ואלי ישי במקום לקום פעם אחת, אחת לפחות להגיד זהו דעתו של מרן ואני מקבל ומתבטל אליה , לפחות שיעשה כך למראית העין להצדיק את כל מה שהוא אמר שנים על הכפיפות שלו למרן וששס זה לא שררה אלא דעת תורה של מרן.
  אבל כלום אלי ישי לא עשה זאת פעם אחת אפילו ולא נתן לגיטמיציה להחלטתו של מרן אפילו פעם אחת . ללא בושה כאילו מרן זה אפס ואיזה בובה .
  מה שמראה בבירור שכל מה שהוא אמר תמיד מרן הכל שקר!!! וכל עוד זה היה לו נוח וזה לא פגע במעמדו אז מרן הוא הקובע בשס . אבל כשזה עמד למבחן פעם אחת שנראה באמת שהוא כפוף למרן ראינו בדיוק את השקר הגס .
  החכמה לשמוע לדעת תורה ולמרן זה לא מתי שנוח לך אלא כשזה כואב לך .
  החמור מכל שלא רק שהוא לא שומע למרן אלא בשם כבודו ומעמדו מחריב ומפיל
  את כל מפעל חייו של מרן הרי יודע אלי ישי שכל המחלוקת הזו הורסת את שס שזה מפעל חייו של מרן . וזה לא מעניין אותו מבחינתו שהכל יגמר והעיקר שכבודו לא יפגע.
  באם הוא היה יוצא בהצהרה ברורה אפילו פעם אחת שהוא מקבל את דעתו של מרן שאריה דרעי הוא היושב ראש והוא כפוף אליו כי כך אמרה דעת תורה ובכל אופן אריה דרעי לא היה מפרגן לו אז הייתי מוכן להבין את הכעס של אלי ישי
  אבל במצב הנוכחי למה הוא בדיוק מצפה ? למה? להרוס את שס? להרוס את מפעל חייו של מרן? לזה שנגיד שמה שמרן מינה את אריה דרעי בגלל שהוא חלילה היה סנילי ? או שמרן זה אדם שהכניסו לו דברים לפה חלילה . עפרא לפומיה!!!
  ההפך אלי ישי הוא זה שצריך לבקש מחילה מאריה דרעי ומתנועת שס ובראש ובראשונה ממרן , הוא זה שבז ברגל גסה להחלטת מרן . הוא זה שהורס ומחריב את שס היום.
  ואם יגיד אלי ישי שמה שמרן מינה את אריה דרעי זה בגלל שהטעו אותו וכן' וכו'
  אם ככה גמרת את כל המושג של דעת תורה הרי כל אחד יגיד כך כשזה לא נוח לו לשמוע למה שהגדולים אומרים ,ושלום על ישראל יעשה כל אחד מה שרוצה
  זה הרי כל המושג של לציית לדעת תורה, בלי שתבין ,בלי שתסכים ,עם כל השאלות ,עם כל הכאב , שומעים למרן שומעים לדעת תורה . {אפילו על בהמתן של צדיקים וכו'}
  אלי ישי נראה אותך עומד במבחן וקם ואומר זה מה שמרן החליט ואני מקבל את הדין ומשתפף פעולה יחד עם היושב ראש שמרן החליט עליו , אריה דרעי
  ואז אם תעשה כך ולא יתנו לך את מקומך הראוי בשס נוכל לשמוע אותך מלין
  ונבין את הכאב שלך ותהא צודק בו .
  אך היום שאתה בז להחלטתו של מרן איזו זכות דיבור יש לך ?
  אביר ואציל נפש אריה דרעי שכך דיבר אליך הרי הוא היה צריך לכעוס שאפילו פעם אחת לא קיבלת עליך את הדין שהוא היושב ראש ואתה רק מלבה מחלוקות .
  לא מתאים לך מה שמרן החליט ? אתה לא מסוגל לקבל את ההחלטה הזו ?
  קום ותעזוב את שס .
  כי שס ומרן חשובים לנו יותר מכבודך ומעמדך האישי .
  והערה האחרונה . האם אתה זוכר מה עשיתה לדרעי ולכל אנשי שלומו כשלך נתנו להיות יושב ראש ? אנחנו זוכרים איך סילקת אותם בבושת פנים
  וגם מי שהיה נחשד כמקורב או שדיבר עם דרעי חצי מילנ נגמר הסיפור שלו.
  תחפשו ביום ליום ב' 10 שנים האחרונות איזכור למילה דרעי . מחקת אותו מעל פני האדמה . זה רק תזכורת כי אולי שכחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תחשבו מי יכול להקדיש זמן לכתוב תגובה כל כך ארוכה ומשתפכת ותגיעו למסקנא,או ילד מגודל ומבוטל או לחילופין מדובר במגיב בתשלום של דרעי

   איש הצללים |
   הגב
  • מרן נפטר אני חושב, עכשיו מי שפותח מפלגה זה נגד מרן??? אם מרן היה חי היה מחזיר את ישי ליו"ר שס!!

   לעומת זאת, דרקי איים בפתיחת מפלגה כשמרן היה חי, זו בגידה….

   תלמיד מרן |
   הגב
 6. יאללה נמאס מהבכיינות של אלי – אייככככככככככככככככסססססססססס

  אריה תותח |
  הגב