רות קוליאן תבעה את העיתונים החרדים – והפסידה

בית המשפט דחה את התביעה של קוליאן שפעלה בשנים האחרונות לשילוב נשים חרדיות ברשימת ש"ס ויהדות התורה לכנסת

רות קוליאן, פעילה חרדית הגישה תביעה כנגד העיתונים החרדיים "יתד נאמן" ו"יום ליום" בטענה שסירבו לפרסם מודעה מטעם מפלגת "ובזכותן – חרדיות עושות שינוי". על פי הדיווח בוואלה, בית המשפט דחה את התביעה של קוליאן שפעלה בשנים האחרונות לשילוב נשים חרדיות ברשימת ש"ס ויהדות התורה לכנסת.

קוליאן דרשה לפרסם אותה בשני העיתונים החרדיים. "יתד נאמן" ו"יום ליום", אך לאחר שהשניים סירבו – היא דרשה לקבל פיצוי בסך 50 אלף שקלים מכל אחד מהעיתונים.

השופטת אשרית רוטקופף הכריעה בהחלטתה כי לא הוכח בתביעה שהסירוב של העיתונים החרדים לפרסם את המודעה "נבע על רקע הפלייתה מחמת היותה אישה".

על קוליאן הוטל שכר הוצאות בסך 10,000 שקלים לעיתונים החרדים. קוליאן מסרה בתגובה לוואלה! NEWS כי "על פניו נראה כי מדובר בהחלטה תמוהה שעומדת בניגוד לפסיקה מוקדמת של בית המשפט המחוזי ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית בה הכריעו כבר בעבר כי קיימת עילת תביעה אישית". היא אמרה כי "פסיקה הקובעת כי עיתון בעל קו מסוים רשאי למנוע פרסום ממפלגה שאינה תואמת את עמדותיו מהווה סטירת לחי לדמוקרטיה ומייצרת, הלכה למעשה, מציאות בה 'בעל המאה – הוא בעל הדעה', פשוטו כמשמעו. המשך צעדיי נשקלים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.