רחובות: חבר המועצה החרדי משכנע חילונים לתמוך בו

הרב פנחס הומינר, חבר מועצת העיר רחובות, כבר לא מסתפק בחרדים ופונה בקמפיין מיוחד – דווקא לחילונים. צפו

הבחירות המוניציפאליות, שייערכו עוד חודשים ספורים, מביאות הפעם ליוזמות מעניינות בקרב הנציגים החרדים. כך למשל, הרב פנחס הומינר, פעיל ציבור ותיק למדי מהעיר רחובות, מנסה לשכנע דווקא את הציבור החילוני תושב העיר לתמוך בו.

ברחובות הפעם צפויה אגודת ישראל, בה חבר הומינר, לרוץ לבחירות המקומיות לבד, זאת אחרי שבבחירות הקודמות רץ הומינר, נציג אגודת ישראל – יחד עם הבית היהודי וקיבל ברשימה את המקום השלישי – עם הסכם חתום על ידי כלל הגורמים, שאם יקבלו רק שני מנדטים, אז אחרי חצי קדנציה הומינר ייכנס למקום השני. אך עם כל זה, הבית היהודי לא קיים לבסוף את ההסכם, ומספר שניים ברשימה לא רצה לפרוש כדי להכניס את הומינר למועצה. הומינר לא ויתר אז בזמנו והלך איתם לבית המשפט, ובית המשפט קבע אז שמה שעושים חברי הבית היהודי הוא לא הוגן אבל אין דרך משפטית וחוקית לחייב בהסכמים פוליטיים.
וכך כתב אז השופט: "התנהגותם של חברי המועצה מהבית היהודי אינה עולה בקנה אחד עם תום לב והגינות, והם מתחמקים מקיום ההסכם ללא הצדקה".

כעת, אחרי שכאמור נפגע מהם, רץ פנחס הומינר כל הדרך אל הקלפי לבד. בקמפיין שלו הוא מדגיש את זה שהוא לאו דווקא דואג רק לחרדים .

בפירסום שהוציא, הוא נותן ביטוי דווקא לתומכים חילונים, כדי לנסות ולשכנע כמה שיותר קולות שיעזרו לו לעבור את אחוז החסימה.
ככל הנראה, ברשימתו לא יהיו רק חרדים, זאת גם – בכדי להתחבר לכמה שיותר קהלים.

צפו בוידאו:

כזכור, בשבוע שעבר התכנסו אנשי אגודת ישראל להכריז רשמית על ההתמודדות למועצת העיר רחובות. מי שהגיעו אז לתת לו גיבוי היו מאיר פרוש וחנוך זייברט, ועוד נציג חסידיות שונות מהעיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.