ריבלין נגד נתניהו: "מסכים עם הדרישה להתפטר כשיש כתב אישום"

הנשיא ריבלין רמז רמיזה עבה לראש הממשלה במהלך נאום שנשא. אדם שהפריע לנאומו של ריבלין הורחק מהאולם

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, התראיין הבוקר (ב') בכנס ירושלים ה-15 לעיתונאי עמית סגל, והתייחס לחקירות ראש הממשלה. "בעבר דרשו להתפטר כשהיה כתב אישום והסכמתי עם זה", אמר הנשיא.

ריבלין דיבר גם על המתיחות בינו לבין ראש הממשלה. "הוא ראש הממשלה ואני נשיא המדינה. הוא ממלא את תפקידו ואני את תפקידי. כנראה שהוא לא חבר שלי. בכל מקרה לפני שאסע לאיזה שהוא מקום בעולם, לרוסיה או לכל מדינה אחרת, תמיד אתייעץ עמו".

הוא התייחס לטענות לפיהן שינה את עורו והפך מאיש ימין לאיש שמאל. "בכל חיי הייתי בצד הנכון, באנגלית – רייט. תמיד עמדתי על עקרונותיי שפעמים רבות היו נתונות בוויכוח גם בתוך הימין. אני מאמין שכנשיא, לאחר שנבחרתי, עליי להבהיר שאין סתירה בין היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית לבין היותה דמוקרטית".

"לא שיניתי את עמתי ואני מקפיד לחזור על זה שוב ושוב… אנחנו הופכים להיות כאלה שמאמינים רק באמונתנו ולא יודעים בכלל מה האמונה של הצד השני. ייתכן שאנשים חושבים שאני נבחרתי כדי לספק עבורם את מה שהם רוצים. אבל אני נבחרתי על ידי הכנסת בה יש יהודים וערבים, ימנים ושמאלים, ועליי להבטיח שכולנו נדבר ונידבר, ועלינו לדעת שיש אנשים שלא חושבים כמוני ותמיד היה לי ברור שאין הכרח שמי שלא חושב כמוני הוא נגדי", הוסיף ריבלין.

גם לאהדת השמאל יש לנשיא תשובה. "כשעיתון הארץ כותב עליי דברים טובים, אני באמת חושש ומפשפש במעשיי", אמר.

הנשיא הוסיף כי הוא תומך בסיפוח שטחי יהודה ושומרון למדינת ישראל. "כל חיי האמנתי שארץ ישראל היא כולה שלנו. לדעתי הפיתרון היחידי הוא קיר הברזל ואני מאמין באמונה שלימה שימין זו דמוקרטיה יותר מכל דבר אחר. 'יידע כל אדם שאם מחילים את הריבונות על כל הארץ, כל הערבים שגרים באותם שטחים חייבים לקבל את זכויות האזרח של אזרחי ישראל", אמר הנשיא.

בשולי דבריו של ריבלין אירעה תקרית כאשר אדם קם באמצע הנאום, והחל לצעוק לעבר ריבלין שהוא מבקש ממנו למנוע מכירת נשק למדינות עולם שלישי המשמש לרצח.

כמה ממארגני האירוע התנפלו על האיש והוציאו אותו בכוח אל מחוץ לאולם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.