ריבלין נפגש עם אובמה "אין לנו מלחמה עם האיסלאם"

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר לנשיא אובמה לפני שנכנסו לפגישה כי לישראל אין כל מלחמה עם האיסלאם. אובמה אמר לריבלין כי אומנם השלום עם הפלסטינים נראה רחוק, אך עדיין צריך לנסות.

לראשונה מאז נכנס לתפקידו, נשיא המדינה ראובן ריבלין נכנס כעת לפגישה עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בבית הלבן. לאחר הפגישה, ישתתפו שני הנשיאים בקבלת הפנים החגיגית לחנוכה בבית הלבן כאשר ריבלין יהיה אורח הכבוד בה, ידליקו נרות ויישאו נאומים קצרים.

בתחילת הפגישה נשאו השניים הצהרות קצרות בפני העיתונאים הרבים שהתאספו למקום. במהלכה אמר אובמה כי "המחויבות של ארצות הברית לביטחון ישראל היא עמוד תוך חשוב במדיניות החוץ האמריקאית". אובמה הוסיף: "אני מגנה את האלימות, מחמוד עבאס צריך לגנות אותה גם כן, ולהפסיק את ההסתה".

אובמה התייחס לפגישתו עם ריבלין ואמר: "אנחנו נדון במזכר ההבנות הישראלי-אמריקאי החדש. עלינו למצוא מנגנון שבו ישראל והפלסטינים יוכלו לקיים דיאלוג, כי למרות שהסיכוי לשלום נראה רחוק, עלינו להמשיך לנסות". אובמה פנה לריבלין ואמר: "זוהי הזדמנות לאשש את הקשרים הבלתי שבירים בין ישראל לארה"ב".

נשיא המדינה ראובן ריבלין הדגיש בדבריו כי "לישראל אין ידידה גדולה מארה"ב, לפעמים המובן מאליו צריך להיאמר". ריבלין הוסיף כי "אין לנו מלחמה עם האיסלאם, יש לנו מלחמה עם אלו המחזיקים בעמדות קיצוניות", אמר ופנה לאובמה: "ישראל מודה לך על המאבק נגד קיצוניות".

לפני המראתו לוושינגטון אמר ריבלין: "הידידות בין ישראל לארצות הברית היא ביטוי של קשר עמוק מאוד. זהו קשר בין עם לעם ובין אומה לאומה ואני מתכוון להביע בפני הנשיא, בשם העם כולו, את ההערכה הישראלית לתמיכה הבלתי מתפשרת של ארצות הברית בישראל, בכל תקופה ובכל מצב".

הנשיא התייחס לפגישתו העתידית עם נשיא ארצות הברית, ואמר: "את חג החנוכה תמיד העדפתי לבלות בחיק המשפחה ועם הנכדים, אבל אם הנסיבות הובילו אותנו לשהות במקום אחר, אני שמח שזה דווקא בארצות הברית, לצד בת בריתנו הקרובה והאיתנה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך נפלו גבורים ויאבדו כלי מלחמה… לידיעתך ראובן ריבלין – יש לנו מלחמה גדולה באיסלאם.

    חיים |
    הגב