ריבלין ספד לנרצחי פריז: המחבל וידא שאתם יהודים (וידאו)

אלפים הגיעו ללוות בדרכם האחרונה את ארבעת הנרצחים במרכול הכשר בפריז, בהר המנוחות ספד הנשיא ריבלין : "לא כך רצינו לקבל את פניכם בארץ".

אלפים ליוו למנוחות את קורבנות פיגוע הטרור בפריז  יוהן כהן, פרנסואה מישל סעדה, יואב חטב ופיליפ ברהם שנטמנו בהר המנוחות בירושלים.

בטקס ממלכתי שנערך בהשתתפות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. את צרפת ייצגה בטקס השרה סגולן רויאל, שהעניקה לבני המשפחות את אות לגיון הכבוד הצרפתי.

אלמנתו של פיליפ ברהם, אמרה בצער כי "פיליפ, אהובי היקר, היה בן אדם פרפקט. בן אדם שחושב קודם על האחרים לפני עצמו. בעל מעולה ואבא שחולה על הילדים שלו וחי רק בשבילם. היום הוא עם הבן שלי. אני בוכה אבל אני יודעת שאתם כולם בוכים איתי, ואני מודה לכולכם בשביל כל זה"

לא כך רצינו לקבל את פניכם בארץ. לא כך, רצינו שתבואו לארץ ישראל. לא כך רצינו לראות אתכם, שבים הביתה, למדינת ישראל, לבירתה – ירושלים. ביקשנו אתכם חיים", כך החל סופד הנשיא ריבלין לקורבנות הפיגוע. "ברגעים אלו אני עומד מולכם, בלב שבור, נרעד וכואב, ואיתי עומדת, בוכה, אומה שלמה".

ריבלין פנה  למשפחות הנרצחים ואמר "פיליפ ברהאם, יואב חטאב, יוהן כהן ופרנסואה מישל סעדה נרצחו בערב שבת ב'היפר כשר' בפריז – בדם קר, בגלל שהם יהודים. המרצח וידא שמדובר במקום יהודי, ורק אז ביצע את הטבח. זהו רשע מזוקק. מצמית. מעורר זיכרונות רעים. זוהי שנאת יהודים לשמה".

"אמנם השבועות והחודשים האחרונים, מוכיחים שהטרור לא מבחין בין דם לדם. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך, שהטרור הזה, רודף במצהיר את בני העם היהודי. את לובשי הציצית, וחובשי הכיפה, את אוכלי הכשר ומתפללי בית הכנסת", הוסיף הנשיא. "על מנהיגי אירופה, לפעול באופן אקטיבי, ולהתחייב לנקוט, ביד קשה, להחזרת תחושת הביטחון, של יהודי אירופה".

ריבלין פנה ליהודי צרפת בדבריו ואמר כי ישראל תהיה מוכנה לקבלם בזרועות פתוחות. "אולם השיבה למולדת לא צריכה לבוא מתוך המצוקה מתוך הייאוש מתוך החידלון מתוך רגעי האימה והפחד. הטרור לא הכניע אותנו מעולם. ואין אנו רוצים שהטרור יכניע אתכם. ארץ ישראל היא ארץ הבחירה. רוצים אנו שתבחרו בה, מתוך אהבה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אולי מישהו שם יכול לפתוח את הקשורים של השידור החי

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב