ריבלין פייס את נשיא מקסיקו: "היחסים יישארו חמים"

בשל המתיחות עם מקסיקו, שוחח הערב נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם נשיא מקסיקו אנריקה פנה-נייטו לשיחת פיוס בו ניסה ריבלין לתקן את הציוץ הפוגעני של נתניהו בסוגיית הגדר

בשל המתיחות עם מקסיקו, שוחח  הערב נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם נשיא מקסיקו אנריקה פנה-נייטו לשיחת פיוס בו ניסה ריבלין לתקן את הציוץ הפוגעני של נתניהו בסוגיית הגדר, "בין ישראל ומקסיקו שוררים יחסים חמים וטובים הבאים לידי ביטוי בשיתוף פעולה הדוק במגוון רב של תחומים, מדובר באי הבנה מצערת", אמר ריבלין.

ריבלין הדגיש  עוד כי "הקשר האמיץ אינו קשר בין מדינות בלבד אלא קשר בין עמים ובין מנהיגים הרוחשים כבוד עמוק האחד אל השני". השיחה בין השניים התקיימה במסגרת מאמצי הפיוס בישראל, לאחר הציוץ של ראש הממשלה נתניהו, בנוגע לגדר אותה מתכנן נשיא ארצות הברית להקים בגבול מקסיקו. "המצב הביטחוני בישראל ובאזור המזרח התיכון, הביא אותנו להחלטה החשובה לבנות גדר בגבולנו", הוסיף ריבלין. "אין לנו כל כוונה להשוות בין מצבה הביטחוני של מדינת ישראל והצרכים הנגזרים ממנו אל מצבה של אף אחת מידידותינו בעולם".

"אני בטוח שאף אחד לא התכוון להשוות בין מצבה של ישראל למצבה של מקסיקו וכי מדובר רק באי הבנה", הוסיף ריבלין. "אני מצר על כל פגיעה שנגרמה אבל חשוב שנזכור שמדובר באי הבנה בלבד ואני בטוח שנוכל לשים את העניין מאחורינו".

נשיא מקסיקו פנה-נייטו, שב והודה לנשיא ריבלין על מאמצי התיווך ושב על כוונתו להשיב את היחסים למסלולם. "אני רוצה להבהיר שמקסיקו תמיד היתה ותמיד תרצה בקשרים קרובים עם מדינת ישראל", אמר. "מקסיקו נכונה לחלוטין להמשיך ולפעול בקשרים הדוקים עם מדינת ישראל שלצערי נפגעו בשל ציוץ זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.