לקראת בחירות? יש עתיד בישיבת חירום

ריח של בחירות? בתום דיון סוער בישיבת הממשלה אישרה הממשלה את חוק הלאום , חוק הדגל של הבית היהודי שעשוי להביא אולי לבחירות.

ריח של  בחירות?  בתום דיון סוער בישיבת הממשלה אישרה הממשלה את חוק הלאום, חוק הדגל של הבית היהודי.

במהלך ישיבת הממשלה התפתח דיון סוער, שהוביל לפיצוץ, בעקבות כך, שרי יש עתיד מכונסים ברגעים אלו לישיבת חירום ליד ישיבת הממשלה.

פרשנים פוליטים מעריכים כי בעקבות אישור החוק, המערכת הפוליטית תלך בחירות לאור חילוקי הדעות המהותים בין לפיד לנתניהו. מנגד,  מתקשים פרשנים להאמין כי לאחר הסקרים הלא מחמיאים שהעניקו סקרי סוף השבוע ללפיד וללבני –  הם יפרשו מהקואליצייה.

עם זאת, ישיבת הממשלה שהתקיימה היום, הוכיחה מעל לכל ספק כי הקואליצייה לא תוכל להחזיק זמן רב, בשל העקיצות הרבות שהפנו לפיד ולבני לראש הממשלה חסר האונים .

מוקדם יותר, ראש הממשלה בנימין נתניהו נתניהו האשים את ציפי לבני שהתנגדותה לחוק גרמה לתסבוכת: "אם ציפי הייתה מתנהגת אחרת לא היינו מגיעים להיום. כשזה נוגע לחוקים אחרים – לא נהגת כך".

לבני לא נותרה חייבת והשיבה: "זה שוב קשור לעיתון?", וראש הממשלה השיב לה: "כן אבל לעיתון אחר".

נתניהו אמר עוד כי  "עמדה רופסת איננה משרתת את המציאות הנוכחית", כאן הצטרף לפיד לוויכוח ואמר: "ראש הממשלה, לא כל מי שלא חושב כמוך רופס. מנחם בגין וז'בוטינסקי לא היו מתקבלים היום לליכוד".

שרי יש עתיד תקפו את יוזם הצעת החוק מהליכוד: "אלקין זה הזנב שמקשקש בכלב. לוקחים את כל הממשלה לחוסר הסכמה במקום שהיו יכולים להסכים". שר החינוך פירון קרא לנתניהו: "אל תחלק אותנו ללאומיים וללא לאומיים. אני לאומי, אני בעד חוק הלאום אבל אני לא בעד החוק של אלקין. אל תבעיר מדורה בין תומכי החוק! אם חוק אלקין יעבור- לא יהיה חוק לאום וזה חבל".

שר הרווחה ח"כ מאיר כהן, אמר בדיון: "ביום כזה אני רוצה דווקא להסתכל על תלמידתי בעבר, לוסי האריש, שנלחמתי יחד איתה לפני יותר מ-20 שנה, שתצא לגדנ"ע והכנה לצה"ל ככל התלמידים בבית הספר בדימונה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.