ריח בחירות • בנט: יש יותר מדי ריבים בקואליציה

ריח בחירות. נתניהו: הבחירות מתקרבות. בנט: יש יותר מדי ריבים בקואליציה – האם אנו לקראת מערכת בחירות?

הראשון שרמז על בחירות, היה זה נפתלי בנט, בדברים  שאמר במפגש פעילים סגור על כך שאחרי החגים הכנסת צפויה ללכת לבחירות. זה נמשך בתחילת השבוע עם האיומים שפיזר שר האוצר יאיר לפיד על פירוק הקואליציה, אם יכריחו אותו להעלות מסים. ברקע הצטרפו הצהרותיו של ראש הממשלה נתניהו, שנראו לכאורה סותרות לאלו של לפיד.
הימים הם כידוע ימי טרום חגים – מה שאומר הרבה הרמות כוסית חגיגיות ולא מעט כנסי פעילים
לנתניהו היו גם  כמה כנסים כאלו בשבוע האחרון. אם מישהו היה זקוק לעוד הוכחה שבחירות הן בהחלט אפשרות קיימת, היה זה ראש הממשלה בעצמו שסיפק את ההוכחה לכך באחד מאותם כנסים.
ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם ב'מקור ראשון' אמר נתניהו "אני לא יכול להגיד לכם, רבותיי, שאנחנו לא נידרש לאחד את הכוחות, להפעיל את השטח וללכת אל הבוחרים, כמו שישראל כץ ציין, ולהביא אותם בהמוניהם", אמר השבוע נתניהו באחד מאותם מפגשים סגורים עם פעילי הליכוד.
בהמשך דבריו הוסיף נתניהו: "זה באמת רק הליכוד, רק הליכוד יכול. אין אף אחד אחר. ולכן מה שאני מבקש ומה שאני רוצה, איך אומרים – להאמין. בעזרת השם. כן, בעזרת השם. בעזרתכם. להדק את השורות, לחזק את הפעילים, לחזק את האחדות בבית ולפנות לציבורים חדשים".
הדברים נאמרו לפני הודעתו של שר הפנים היוצא, שלא ממש תרמה לחיזוק שורות שעליו דיבר נתניהו. בנוגע לשאלת הבחירות, הבהירו גורמים בסביבת ראש הממשלה שהוא לא מתכוון לעשות הנחות ללפיד בוויכוח ביניהם. "אם צריך, הוא ילך עד הסוף", הבטיחו.
בתוך כך, השר נפתלי בנט התבטא היום בראיון לאודי סגל ברדיו 'תל אביב' בעקבות העימות החזיתי שיש בעיה בקואליציה, כי "יש יותר מדי ריבים ועימותים", "אבל גם ישנם מהלכים למען המדינה". למרות הוויכוחים הפנימיים, וגם על רקע הפרישה של בכיר הליכוד גדעון סער, בנט מבהיר כי הוא אינו רוצה בבחירות מוקדמות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.