רימו את הרבנים? הרב מחפוד מכחיש: "לא חתמתי על הנוסח שפורסם" (הקלטה)

חשיפה: סדק ראשון במכתב הרבנים שפורסם ע"י ש"ס. הרב שלמה מחפוד החתום על הנוסח, מכחיש: "לא הוריתי לשמוע למועצת החכמים של ש"ס, כל אחד ישמע לרבותיו". האזינו להקלטה בלעדית.

מפלגת ש"ס פרסמה הערב בכלי התקשורת מכתב תמיכה של עשרות רבני יהדות המזרח במועצת החכמים של ש"ס, מכתב הקורא לכלל הציבור הספרדי להישמע להוראות מועצת חכמי התורה של המפלגה.

במכתב מיוחד עליו חתמו בכירי הרבנים הספרדיים הם קוראים להישמע למועצת החכמים בנשיאותו של הרב שלום כהן, על המכתב שנשלח מדוברות מטה ההסברה של ש"ס היו חתום בין השאר הגאון ר' שלמה מחפוד ראש בד"ץ 'יורה דעה'.

אלא, שבשיחה שערכנו עם הרב מחפוד, מכחיש הרב כי חתם על המכתב עם הנוסח שפורסם בו משתמע תמיכה במועצת החכמים של ש"ס, "לא שמתי לב שכתוב מועצת החכמים של ש"ס", תוקף הרב מחפוד, "כוונתי הייתה כי מצווה לשמוע למועצת החכמים של כל מפלגה, מצווה לשמוע לכולם".

הרב מחפוד הוסיף: "אני לא מתערב בפוליטיקה, כל אחד שישמע לרבותיו הוא, אני חתמתי על מכתבו בו היה כתוב מועצת החכמים של כולם".

רבנים נוספים החתומים על המכתב אלו רבנים שבימות השנה לא נוהגים להתערב בעניינים פוליטיים, וכפי הנראה הכחשת הרב מחפוד היא ראשונה בסדרת ההכחשות, ובהבהרות כי בניגוד לפרסומים "אני לא תומך במועמד כזה או אחר".

האזינו להכחשתו הנמרצת של הגאון רבי שלמה מחפוד שחתום על המכתב:

[alooma ref="a3b74de6502b091de52d79bfe1fa24ba.avi" src="1" autoplay="1" pid="0"]
[alooma ref="99d8a54ecbdc81dba592aefc5e93d3cc.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

במכתב שפורסם הערב, חתמו בכירי הרבנים הספרדיים הם קוראים להישמע למועצת החכמים בנשיאותו של הרב שלום כהן.
"הננו בזה בקריאה קדושה אל כלל אחינו הספרדים בני עדות המזרח ה' עליהם יחיו ההולכים לאורם של גדולי ומאורי התורה להמשיך ולהתאחד תחת הנהגת מועצת חכמי התורה בנשיאות מרן ראש הישיבה חכם שלום הכהן אשר המה ממשיכים את דרכו של מרן זצוק"ל בהנהגת הדור".

עוד הוסיפו הרבנים וכתבו, "והננו מגלים דעתנו דעת תורה כי יש לילך אך ורק לאורה של מועצת חכמי התורה, ואנו סומכים דעתנו על חבריה ועל העומד בראשה, אשר הם יורו את הדרך אשר ילכו בה ואת המעשה אשר יעשון בכל ענייני ההנהגה הציבורית על פי דרכו ומורשתו של מרן, אשר סמך אף הוא את ידיו עליהם ונועץ בהם עשרות בשנים בעניינים אלה ולא זזה ידם מתחת ידו. ושומע לנו ישכון בטח".

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא יאומן, כמה דיסוננס יש בין הכותרת שלכם להקלטה.
  הרב לא אומר שרימו אותו, הוא מקסימום אומר שהוא לא שם לב שהוא חותם על מסמך של ש"ס, הוא כן אומר שהוא חתם לשמוע בקול מועצת החכמים, עד כמה שידוע לנו, יש מועצת חכמים אחת.

  רזיאל |
  הגב
  • הרב מביא במפורש דוגמא של מועצת של אגודת ישראל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. עוד מעט תראו כמה הכחשות גורפות יהיו כמו אותו מכתב שהוציאו על הרב אמנון יצחק

  דוד |
  הגב
 3. לא יאומן!!! עדיין ממשיכים עם החתימות המזויפות? ממש כמו עם הרב אמנון יצחק

  נורית |
  הגב
 4. נו באמת, אין עוד מועצת חכמי התורה בשום מפלגה, באגו"י ובדגל יש מועצת 'גדולי' התורה.
  אם הרב חתם על מכתב לשמוע למועצת 'חכמי' התורה יש לזה רק משמעות אחת.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • לא נכון הוא מביא דוגמא מפורשת של המועצה של אגו"י (תשמע שוב 00:57)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב