רכישת דירה בתל אביב – נקודות למחשבה

מגורים בתל אביב אולי אינם מתאימים לכל אחד, אך למי שאוהב את האווירה התוססת של העיר העברית הראשונה, קשה מאד להסתדר בלעדיה. אמנם צעירים רבים נאלצים לעזוב את העיר בסופו של דבר, בעיקר בשל מחירי הדיור הגבוהים, אך ישנם כאלו אשר מצליחים למצוא בכל זאת פתרונות דיור יצירתיים על מנת להישאר בעיר ולהנות מהיתרונות שהיא מציעה.

 

אז למה כדאי להישאר לגור בתל אביב?

  • נוחות – ניתן למצוא את כל השירותים ברמה הגבוהה ביותר בארץ ליד הבית, ולהזמין הביתה מגוון מסחרר של מזון, מוצרים ושירותים.
  • בילויים – בעיר ללא הפסקה אפשר לבחור כל רגע בין עשרות מסיבות, מסעדות, הצגות, פאבים ועוד ועוד.
  • הכל במרחק הליכה – או דיווש קל על האופניים – גם בריא יותר וגם חסכוני יותר בזמן ובכסף (אין צורך להחזיק רכב, על כל הוצאותיו הנלוות).
  • גיוון – בתל אביב ניתן למצוא תמהיל אקלקטי של בני אדם מכל הסוגים, כך אף על פי שיצא לה שם של בועה, למעשה נחשפים בה למגוון אנושי מרתק.
  • שוק העבודה – תל אביב יכולה להתגאות בשיעור התעסוקה הגבוה ביותר בארץ – 71.3% ולא בכדי, תל אביב היא המובילה הארצית המובהקת במספר מקומות העבודה שהיא מציעה.
  • אורח חיים קליל וספונטני יותר – אין צורך לתכנן יציאות ובילויים זמן רב מראש, ולחשב זמני נסיעה הלוך וחזור, אפשר פשוט לצאת מהבית ולבדוק מה כדאי לעשות באותו ערב.

 

טיפים לרכישת דירה בתל אביב

תל אביב עוברת מתיחת פנים רצינית בשנים האחרונות, כאשר עוד ועוד משכונותיה נכנסות לתהליכי תמ"א 38 או פינוי ובינוי. אף על פי שהתהליכים מבורכים מבחינת הנראות של העיר, הם בהחלט מקשים על הצעירים המתגוררים בה לעמוד במחירי הדיור המאמירים ללא גבול. עם זאת, ישנן עדיין פנינים נדל"ניות, אשר טרם נתגלו בתל אביב על ידי משקיעים ויזמי נדל"ן, ובהן ניתן למצוא דירות למכירה במחירים סבירים, כמו שכונת שפירא בדרום תל אביב, וקריית שלום ונווה שאנן המתחדשות. אם מצאתם דירה פוטנציאלית לקנייה, ודאו כי אתם בודקים אותה היטב בכל שעות היום, כמו גם את החללים השייכים לה, במידה וישנם כאלו (חנייה, מחסן וכדומה). כמו כן, בדקו את הרחוב והשכונה בהם הדירה ממוקמת, בדקו מה מצב החניה באזור ואילו עסקים (בתי קפה, מכולות) נמצאים בו. מומלץ אף להיעזר בשירותים של חברות בדק בית, אשר עבור מחיר לא גבוה יבדקו עבורכם את הבית באופן מקיף ויסודי ויגלו אי-אלו ליקויים מבניים, נזילות וחריגות נוספות.   

 

מיגון הדירה

קניתם דירה בתל אביב? בשעה טובה! כעת יש לתת את הדעת על אמצעי מיגון ואבטחת הדירה, אשר בזכותם תוכלו לישון רגועים בלילה. כמו במדדים רבים אחרים, תל אביב היא השיאנית הארצית במספר הפריצות ליום, בין אם מדובר בפריצות לדירות, לרכבים או לעסקים. ולכן, בתל אביב במיוחד יש לתת את הדעת על אמצעי מיגון הולמים. מומלץ להיעזר בשירותיו המקצועיים של מנעולן בתל אביב, אשר יוכל להתאים עבורכם באופן אישי פתרון מיגון כולל המתאים לצורכיכם, בהתאם לתקציב ולנתוני הדירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.