רכישת דירה נוספת או קרקע – כך תחליטו מה עדיף לכם כהשקעה

רובנו איננו שוחים בכסף… אנחנו עובדים קשה כל החודש, מקבלים משכורת, מוציאים אותה על צרכי המחיה השוטפים וחוזר חלילה. לעיתים, אנחנו מצליחים לחסוך מעט כסף בצד, ואם מתמזל מזלנו, הסכומים החודשיים האלה מצטברים לסכום גדול יותר, אשר עשוי להציב בפנינו את הדילמה – מה לעשות עם הכסף? האם לרכוש דירה נוספת כהשקעה, או, שמא, לפנות לאפיק השקעה הנחשב לפחות שיגרתי – רכישת קרקע? הפשרת קרקע חקלאית, שמתרחשת כיום, ועתידה להתרחש בעתיד הלא רחוק ביתר שאת, עשויה להפוך גם את אלטרנטיבה זו לאופציה תקפה ומניבה, שיש לבחון אותה בכובד ראש, ולא לפסוח עליה, רק בשל "נדירותה" היחסית כיום.

 

הפשרת קרקע חקלאית כבסיס להשקעה בקרקע

הרווחים שמניבה רכישת קרקע חקלאית נובעים מתהליכי הפשרת קרקע חקלאית לבניה. כך זה עובד: אתם רוכשים חלקת קרקע חקלאית (שמחירה, כידוע, נמוך בהרבה ממחירם של סוגי הקרקעות האחרים), ותנופת הבניה (הנובעת ממדיניות ממשלת ישראל לפתרון בעיית המחסור בדיור הקיים בשנים האחרונות) כבר תעשה את העבודה עבורכם. רכישת החלקת הקרקע הנכונה, מבטיחה לכם, כי תוך פרק זמן של מספר שנים, חלקת הקרקע תכפיל, תשלש, תרבע (ואף מעל לכך) את מחירה וקבלנים ויזמים בעלי חזון ישחרו לפתחכם, כדי לשכנע אתכם למכור לכם את הקרקע (כמובן, ברווח ניכר). גם אם השקעה מסוג זה איננה נושאת רווחים מיידיים ומיועדת למשקיעים שיש להם רווחה כלכלית מסוימת, בעת מימושה, היא נחשבת לכדאית ומשתלמת עד מאד.

רכישת דירה נוספת לצורך השקעה

גם אם אתם כיום בעלי דירה משלכם, אם, בעבר, בנקודה כלשהי של הזמן, שכרתם דירה, אתם עשויים להיות מודעים לפחות לחלק מהאספקטים והבעייתיות המתלווים למעמד של "בעל בית" מול שוכרי דירה. הצורך למצוא שוכרים שיאכלסו את הדירה בכל פרק זמן מסוים, שימת הדגש על קביעת דמי השכירות החודשיים בסכום שלא יהיה גבוה מידי (על מנת שהדירה אכן תושכר) ומצד שני, יכסה את כל ההוצאות שלכם אשר נלוות להשכרת הדירה, הערכת הזמן והעלויות הכרוכות בפתרון בעיות שונות העלולות לצוץ (דוד שמש שחדל לתפקד, מנעול דלת שנשבר וכן הלאה צרות מצרות שונות), המיסוי המשתנה על רכישה מסוג זה ובעיקר, הצורך לתחזק דירה נוספת (נוסף על הדירה בה אתם גרים), אשר לעיתים, עלול לדרוש מכם נסיעות – כל אלה הופכים את רכישת דירה לצורך השקעה לאפשרות אשר איננה מתאימה לאופיו, לאופן התנהלותו או לאורח חייו של כל אדם.

לסיכום:

ההחלטה על אפיק ההשקעה הנכון עבורכם נובעת בעיקר מיכולתכם להכיר את עצמכם, את היכולות שלכם להתחייב לפרויקטים ארוכי טווח (השכרת דירה) וביכולות הכלכליות שלכם. הכרה לעומק של כל המשתנים הספציפיים שלכם במשוואה זו תאפשר לכם בחירה מושכלת ומודעת בין האפשרויות השונות, ותביא אתכם להשקעה הנכונה ביותר עבורכם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.