רכסים: מבצע ניקיון ושדרוג הישוב לקראת חג הפסח • בחודשים האחרונים הושקעו מיליוני שקלים בשדרוג רחובות בישוב

מספר שבועות לפני חג הפסח ובמועצה המקומית 'רכסים' כבר עמלים קשות כדי להכין את הישוב לחג. ביוזמת הרב דן כהן ראש מועצת רכסים עמלים עובדי המועצה על מבצע ניקיון רחב, מבצע שממקד ניקיון יסודי בכל רחבי הישוב. במבצע זה משלבים כוחות כל האגפים הפיזיים ומשקיעים מאמץ מיוחד לשפר את חזות הסביבה לפני החג, במבצעים אלו משתתפים גם תושבי הישוב  וככל שיש שיתוף ציבור בפרויקט כך ההצלחות הן גדולות יותר.

 יש לציין כי בשנים האחרונות רמת הניקיון והטיפוח בישוב הינם מן הגבוהות בארץ  וזאת תודות לפעילות ראש המועצה אשר עושה מעל ומעבר למען איכות החיים של התושבים תוך כדי שמירה על איכות הסביבה. בשל כך , אף פנה ראש המועצה לתושבי הישוב וביקשם להגביר את המודעות לנושא הסביבתי בשריפת חמץ שבה שורפים את החמץ עם מוצרי פלסטיק כגון שקיות ניילון. הפנייה נעשתה כדי למנוע פגיעה בבריאות ובאיכות הסביבה. "שריפת השקיות גורמות לשחרור גזים רעילים, המזיקים למקימי המצווה ולדיירי הסביבה ולכן עדיף לרכז את החמץ בשקית נייר, ולא בניילון או קרטון, שאף הוא מעלה עשן כבד, היוצר אף הוא זיהום בתוך שטח עירוני" אומר הרב דן כהן ראש המועצה.

 בכל הנוגע לשדרוג הישוב, הושקעו בחודשים האחרונים מיליוני שקלים. בין היתר שודרגו רחובות בשכונות 'לב אליהו', 'בני ביתך', 'בני תורה'. השדרוג בוצע על ידי טובי הקבלנים באזור הצפון וכלל קרצוף וריבוד כביש, הרחבת המדרכות בצידי הכביש, התקנת תאורת רחוב חדשה, הסדרת חניות מסודרות בצידי הכבישים.

כמו כן, עובדי הקבלן של המועצה מקומית 'רכסים' עמלו באחרונה על הרחבת המתנ"ס המקומי בעוד כ- 160 מטר. כיום משמש המתנ"ס כמקום מרכזי בישוב שבו נערכים הכנסים המרכזיים והפעילויות לילדים ונוער. באחרונה אף שופצו שני בתי ספר בישוב.

בד בבד, נבנה בימים אלו המרכז המסחרי "אלון רכסים" בין שכונת בני ביתך לשכונת החרובים. וצפוי להיפתח בעוד כשנה. בין היתר יפתח במקום,  מרכול גדול וחדש, מרפאות חדשות, סניף בנק ומספר חנויות שיתאימו לצביון המיוחד של האזור ויתנו מענה לתושבי רכסים, שעד כה נזקקו לנסוע לחיפה או  למרכז הארץ על מנת לבצע את רוב הסידורים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דןכהן אחד הראשי הערים המוצלחים שיש בכלל ובציבור החרדי בפרט

    אחד שמבין |
    הגב