רמה"ש: המועמדת המסיתה כשלה בבחירות

הפתעה ברמת השרון: ראשת העיר המכהנת הודחה לאחר שהגיעה רק למקום השלישי בבחירות. המועמד החרדי העפיל לסיבוב השני {אנחת רווחה}

דרמה ברמת השרון: הבחירות ברמת השרון הולכות לסיבוב שני, אבל הציבור החרדי והדתי בעיר כבר רשם הישג גדול: שירה אבין, ראשת העיר המכהנת שהובילה קמפיין מסית ומשתלח, הודחה כבר בסיבוב הראשון לאחר שהשיגה את המקום השלישי בלבד.

מי שהפתיע והעפיל לסיבוב השני הוא מושא התקפותיה של אבין, המועמד החרדי יעקב קורצקי, שהשיג את המקום השני.קורצקי יתמודד מול חבר המועצה אבי גרובר, לאחר ששניהם קיבלו את מירב הקולות לעומת שני המתמודדים האחרים – אך לא השיגו 40 אחוזים.

"אני שמח לבשר לכם בשעת לילה מאוחרת זו שהעפלנו לסיבוב השני בו אתמודד מול חברי, אבי גרובר. תנוחו הלילה, וממחר בבוקר מצפה לנו הרבה עבודה. נפשיל שרוולים וביחד נוביל את רמת השרון לדרך חדשה בהנהגתי. אני מודה לכם מעומק הלב על התמיכה הרבה!", כתב קורצקי בעמוד הפייסבוק שלו.

כזכור, לאחר שבית המשפט הטיל קלון על ראש העיר לשעבר של רמת השרון, יצחק רוכברגר, התקיימו בעיר בחירות סוערות במיוחד, כאשר בין המתמודדים היתה גם גם ראש העיר המכהנת שירה אבין. תמונות הקמפיין של אבין שעלו היום לרשת, עוררו סערה וגרמו לרבים להצהיר כי לא יצביעו לה. בתמונה דאגו להבליט את הכיפה השחורה של קורצקי, כאשר הוא עצמו השתדל לא להבליט את העובדה שהוא חובש כיפה שחורה והוא אף הצהיר כי לא ינסה להביא התחרדותה של רמת השרון אלא ישמור על אופיה החילוני של העיר.

יעקב קורצקי שיתף את התמונה וכתב כי "שירה יודעת שזה לא נכון. המאבק פתוח בין כל המועמדים והוא ממש לא בין שנינו בלבד. אז למה שירה העלתה את שלט החוצות הזה? כי היא חושבת שכולכם גזענים. שאם תראו כיפה שחורה ותאמינו שהמאבק הוא רק בין שנינו, תיבהלו ותנהרו בהמוניכם לקלפי כדי לבחור בה".

סגן ראש העיר הנוכחי הוסיף ופנה ישירות למתמודדת מולו: "שירה, תושבי רמת השרון אינם גזענים. הם סולדים מגזענות וישפטו אותנו רק על מעשינו ויכולתנו להנהיג את העיר להישגים ולצמיחה. אני סומך על האינטיליגנציה של תושבי רמת השרון. כנראה שאת לא!".

קורצקי אף התחייב כי "אני מתחייב ומחוייב לא רק לשמור על הסטטוס קוו, אלא אף יותר מכך. כראש העיר אזכור תמיד כי רוב תושבי רמת השרון הם חילונים, ובהתאם אפעל למען הרוב החילוני, בדיוק כמו בבית הפרטי שלי", כאשר הוא מציין את העובדה שאשתו אינה שומרת תורה ומצוות.

שירה אבין, המכהנת כעת כראש העיר בפועל כתבה בפוסט נגוע בגזענות שפרסמה, "תושבי העיר, מעשרות הסקרים והמחקרים שהיו בשבועות האחרונים עולה כי רק לי יש סיכוי אמיתי לנצח את קורצקי. כל קול שילך לגרובר או דוברת יביא את קורצקי לניצחון".

היא הוסיפה ושאלה: "חושבים שהמסר הזה ישיר מדי? כאשר אנחנו עוסקים בעתיד העיר, בעתיד הילדים שלנו, אי אפשר לקחת סיכונים. אני מכבדת את יעקב קורצקי אבל אני לא מוכנה להמר על היום שאחרי, ואני מאמינה שאיתי גם מרבית תושבי העיר".

בהודעה נוספת שפרסמה טענה אבין כי "אין לי דבר נגד יעקוב קורצקי. ההיפך, אני מעריכה אותו ומכבדת אותו והוא היה סגן ראש עיר טוב. אך מכאן ועד לראש עיר כמו שלנו – המרחק גדול. קורצקי, איש "דגל התורה" ומועמדה לכנסת ברשימה הארצית, לא מתאים לנהל את רמת השרון. לא בהיבט של חוסר ניסיון, ולא בהיבט ציביון היישוב".

"שמעתי אמירות על "מלחמת דת" ועל "גזענות" ואני דוחה אותם בשאט נפש. אני מכבדת את החרדים החיים כאזרחים שווים ברמת השרון וכראשת העיר בפועל הענקתי להם את מלוא התקציבים והכלים לנהל את אורח חייהם הייחודי ואף מעבר לכך. אני מקווה שכך יהיה גם בעתיד".

יעקב קורצקי עצמו אמר בתגובה: "אני לא נגרר למה שהיא רוצה. כל מי שמכיר אותי בעיר יודע שאני אדם שמקרב לבבות, אוהב אנשים. אני מציג את הצד החיובי ומחפש את הדברים החיובים. לדעתי מה שהיא עשתה לא ראוי, ואם היא חושבת שמה שהיא עשתה עוזר לה, שיבושם לה. אני ממשיך בקמפיין החיובי".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדוע לא שומעים את רב העיר בנושא הבחירות בעיר שלו? האם החוק אוסר עליו להתערב? הוא חושש מהחוק? ואיפה הבנים שלו? ומדוע אבא טורצקי לא מתערב לטובתו? רק מפני ששמו קורצקי ולא טורצקי?

    איידלמן |
    הגב