רמי סדן: "הדחת גואטה: סגירת חשבון פוליטי"

למרות שגואטה הביא להתפטרותו של רמי סדן בעבר ואתמול גואטה הכריז על התפטרותו שלו גם הוא בעקבות התבטאות בעייתית, אומר סדן: "המערכת חייבת לפעול מתוך שיקולים ענייניים"

לא חלפה יממה מאז הודיע ח"כ יגאל גואטה ליו"ר מפלגתו, השר אריה דרעי, על כוונתו להתפטר מהמפלגה, והרוחות במערכת הפוליטית סוערות. במהלך היום נדע האם אכן תתכנס מועצת חכמי התורה של ש"ס בכדי לדון בעניינו של גואטה, ומה יעלה בגורלו. בינתיים, עולות אפשרויות שונות ופרשנויות רבות על המניעים שמאחרי התפטרותו, או שמא, הדחתו של גואטה.

אחת הפרשות בהן קולו של גואטה נשמע יותר מכל, היתה פרשת יו"ר דירקטוריון חדשות 10, רמי סדן, שצוטט כמי שדיבר נגד תנועת ש"ס והתבטא כנגד הציבור המזרחי. הבוקר, אומר רמי סדן כי לא היתה בו שמחה לאיד כששמע על התפטרותו של גואטה וכי "היה בי צער גדול על מה שקרה".

בראיון לנועם זיגמן ויצחק נחשוני ברדיו 'קול ברמה' אמר סדן כי גורמים פוליטים ביקשו לסגור חשבון עם אריה דרעי ובחרו לעשות זאת באמצעות הצגת מציג שווא לרבנים בכדי שידרשו את הדחתו של גואטה, המוכר כנאמנו של דרעי. "כמו במקרה שלי, כך גם במקרה של גואטה, המערכת חייבת לפעול מתוך שיקולים עניינים ולא לסגור חשבונות פוליטיים", אמר סדן.

בהתייחס לסוגיית הדחתו מדירקטוריון חדשות 10 טען סדן כי גורמים בתוך ערוץ 10 החלו את היוזמה להדחתו בכדי שנציג מהציונות הדתית לא יכהן בערוץ, והם חברו לאנשי ש"ס שדחפו את המערכת הפוליטית לפעולה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.