רעידת אדמה באלעד: סגן ראש העיר אורלנסקי עוזב את העיר • אורלנסקי ל'קוקר': לא אכהן בשום עירייה כחבר מועצה

רעידת אדמה באלעד: מקורות בעיר המקורבים לסגן ראש עיריית אלעד, זליג אורלנסקי, מספרים על החלטה שהתקבלה אצלו בשבועות האחרונים: אורלנסקי יעזוב בימים הקרובים את אלעד לטובת עיר אחרת, בני-ברק או נתניה.

מבחינה מקומית באלעד, הרי שזו רעידת אדמה של ממש. אחרי הקרבות שניהלו שם חברי מועצת העיר מטעם דגל התורה, אורלנסקי וצבי הרבסט, בינם לבין עצמם, בבחירות הבאות למועצת העיר – הרי שאורלנסקי כבר לא יהיה יותר במשחק הזה.

אורלנסקי, מאנשיו של הגראי"ל שטיינמן ובכובעו השני מנכ"ל יתד נאמן, סבל מרורים במהלך הקדנציה האחרונה. היו חודשים ארוכים שבהם ספג אבנים ובליסטראות מהתושבים המקומיים בעיר המשוסעת שלא ידעה מנוח מעולם ומהעיתונות המקומית.

גם הרבסט לא אכל שוקולד בעירייה. הרבסט, מאז המהפך ב'יתד' ובדגל התורה, שייך את עצמו מיידית ל'פלג הירושלמי', ואף דיבר כנציגם מספר פעמים בכלי התקשורת לפני הבחירות לכנסת לפני כחודשיים, ונשא ונתן בשמם מעל גבי כלי התקשורת, שם פירט את דרישות הפלג.

כעת, עם עזיבתו של אורלנסקי לבני ברק או לנתניה, עוד לא בטוח מה יהיה: האם מקומו של הרבסט יהיה מובטח לו למרות הכל, ולמרות הריחוק מבית הגראי"ל שטיינמן, או שמא יוחלף סופית בנציג אחר.

אורלנסקי, לפי מידע מסוים, כבר רשם את בניו למוסדות החרדיים בעיר נתניה, שם גרים הורי אשתו, אך אורלנסקי עצמו דווקא טוען שלא נתניה היא היעד שלו, לפי שעה.

המקורות מציינים עוד כי בשביל להתמודד בעיר שאינה מקום המגורים של המתמודד בבחירות הקרובות לעיריות, הימים הקרובים הם הזמן האחרון להחליף כתובת. האם אלו אכן התכניות של אורלנסקי, לרוץ למועצת נתניה? זאת רק הימים הקרובים יוכיחו.

יצוין כי כבר עיתון 'משפחה' בשבוע שעבר חשף כי אורלנסקי לא יכהן עוד במועצת אלעד.

אורלנסקי ל'קוקר': לא אכהן בשום עירייה כחבר מועצה

עם קבלת המידע פנינו לזליג אורלנסקי לקבלת תגובה. אורלנסקי: "שמעתי בזמן האחרון את השמועות על כך שאני מתכוון לעבור לנתניה, בני ברק וגם ירושלים", הוא אומר ל'קוקר'. "אני יודע דבר אחד: אני לא אמשיך בעיריית אלעד".
אורלנסקי הוסיף ואמר ל'קוקר' כי "אינני יכול לתפקד במשרה מלאה כנבחר ציבור וגם במשרה מלאה כמנכ"ל יתד. היו כאלו לפניי שלא הבינו את זה, אך אני מבין את זה".
אורלנסקי הבהיר עוד כי אין בכוונתו להתמודד בשום עיר אחרת על משרה ציבורית וכי אין בכוונתו לעבור מהעיר אלעד אלא רק לאחר הבחירות. "אני לא מתכוון לכהן בשום עיר בתור חבר עיריה. אני כולי ממוקד בתפקידי כמנכ"ל יתד נאמן. רק לאחר הבחירות הקרובות אשקול אם לעבור מהעיר- אולי לבני ברק, שם אני עובד. אגב, אם יש בירושלים איזו דירה מרווחת במחיר סביר אתה מוזמן להציע לי".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. באמת
    זליג עשה עבודה לא רעה באלעד

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב