רעידת אדמה במרכז איטליה‎

שבוע אחרי שהורגשה באיטליה, הבוקר שוב פקד רעש אדמה חזק את איטליה. הצטרפו לשידור הישיר. { שידור ישיר}

כשבוע לאחר הרעידת האדמה הקלה שהורגשה  באיטליה, הבוקר שוב פקד רעש אדמה חזק את איטליה.

רעש האדמה  הורגש בעוצמה של 6.6 דרגות ברחבי איטליה כך דיווח המכון הססמולוגי האמריקני, שמבהיר כי מדובר ברעידה בעוצמה חלשה יותר. "הרגשנו את כל הבית זז ורצנו החוצה לגינה", סיפרה תושבת רומא. מספר בניינים באזור הרעש נהרסו, אך טרם דווח על נפגעים.

הרעש התרחש בעומק של 1.5 קילומטרים, במרחק 132 קילומטרים מעיר הבירה רומא ובמרחק כ-67 קילומטרים מהעיר פרוג'יה, שבה הורגש הרעש הקודם במדינה. התושבים המבוהלים יצאו בריצה מביתם לעבר כיכרות העיר.

ראש עיריית אוסיטה, אחת העיירות שנפגעו, מרקו רינלדי, אמר כי תושבים רבים באזור ברחו מפחד רעידות האדמה האחרונות. רינלדי עצמו בילה את הלילה במכוניתו. "הכול התמוטט, אני יכול לראות את עמודי העשן, זה אסון", אמר. "הגיהינום התפרץ לנגד עיני".

ראש העיירה ארקטה דל טרונטו, אלאנדרו פטרוצ'י, אמר הבוקר כי "העיר נמחקה, הכול התמוטט". הוא הוסיף כי בעיירה לא נותרו תושבים רבים, מכיוון שהם ברחו לאחר הרעשה הקודם. "המעטים שנותרו יצאו לרחובות", הוסיף פטרוצ'י. "עכשיו אנחנו הולכים לראות מה הנזק שנגרם".

"הרגשתי את האדמה זזה תחת רגליי", צייצה תושבת איטליה בחשבון הטוויטר שלה. עיתונאי איטלקי דיווח כי הרעידה הורגשה בעוצמה רבה גם בפירנצה, אחת הערים המתוירות במדינה. בעיר נורסיה נהרסו מספר בניינים, ביניהם כנסייה עתיקה.

"בגלל כל הרעידות בשבועות האחרונים מיד הבנתי מה קורה", סיפרה תושבת רומא צ'ינסיה ביללי. "רצתי לחדר של הבת שלי שלא תפחד. המיטות זזו, גם הספלים. מסכנים האנשים בנורצ'ה (העיירה שנפגעה ברעידה הקודמת), יש דיווחים ששוב נפלו שם מבנים. אנחנו בסדר, קצת מבוהלים, אבל בסדר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.