הכישוף, הפיקדון, דרעי ואוסלו: צפו בהסרטה המטלטלת שנחשפה אתמול(וידאו)

מבוכה בש"ס: 'ערוץ 2' חושף קטעים מהקופסה השחורה אותה הבטיח ישי לחשוף: "למה לקחת אותו, שיגידו שוחד?", תהה. "אריה עצמאי, הוא לא ישמע לי. שיקים מפלגה אחרת". צפו

שבועיים לאחר פרישתו של ישי מש"ס, נחשפת הקלטה שנשמרה עד היום בכספות, בה תקף מרן הרב עובדיה יוסף במילים חריפות את אריה דרעי, והסביר מדוע אינו רוצה להחזירו להנהגת ש"ס.

ההקלטה, שנחשפה בחדשות ערוץ 2, מתעדת שיחה בין הרב עובדיה יוסף לכמה מקרובי משפחתו ועוזרו, צבי חקק.

צפו (באדיבות רשת)

מדובר בשיחה שהוקלטה לפני שש שנים בסוף שנת 2008. אלי ישי כיהן אז יושב-ראש ש"ס ואריה דרעי עמד לסיים את תקופת הקלון ורצה לחזור למפלגה. הנפשות הפועלות: צבי חקק, עוזרו האישי של הרב עובדיה, בנו הצעיר הרב משה יוסף ואשתו הרבנית יהודית שסעדו את הרב בשנותיו האחרונות וכמובן – מנהיגה הרוחני המנוח של ש"ס. אז תקף הגר"ע יוסף את דרעי במלים קשות, והסביר למה לא יבגוד באלי ישי.

בשיחה התייחס הרב יוסף לאפשרות שדרעי יחזור להנהגת ש"ס והעריך, "30-40 אחוז יברחו לנו", הרב יוסף הוסיף מילים קשות על דרעי ואמר, "שפטו אותו בבית משפט. למה לקחת מישהו גנב? למה לקחת מישהו מקבל שוחד?"

מרן הרב עובדיה יוסף הוסיף והסביר, כי דרעי עצמאי מדי, "אני יודע מהניסיון שעבר, אריה עצמאי מדי. כמה פעמים דיברתי אתו, לא רצה לשמוע".

הגר"ע הוסיף לתקוף במילים קשות את יו"ר ש"ס בהווה אירה דרעי "הוא עצמאי. כשהוא עצמאי…קח לך מפלגה אחרת, תעשה תנועה אחרת. מה אכפת לי? שיעשה תנועה אחרת. הוא עודד את כדורי שיעשה מפלגה אחרת. מה יצא לו? 5,000 (קולות) אפילו אחוז חסימה לא עבר. אז גם הוא לא יעבור. יעבור – יעבור. מה אנחנו רוצים ממנו? מה רוצה ממני? אני לא יכול לבגוד באלי ישי".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. המושג "לשון הרע" ו"רכילות" קשור כנראה רק לצדיקים וראשי ישיבות. אצל נבחרי ציבור – אין את הדבר הזה!

  אבריימי כהן |
  הגב
 2. מזעזע! איך הוא מפקיר את הרב עובדיה בשביל הכבוד שלו! בושה לישי!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ואי וואי וואי איך לא ברחתי מדרעי ושס?? כואבבבבבבבבב לי

  יכר |
  הגב
 4. אוי אוי אוי לאן מדרדרים אותנו. אני הקטן זועק מרה, איך משפילים את מרן הרב עובדיה. הלא במעמד רבבות מישראל, בזמן שדרעי נכנס לכלא, אמר הרב עובדיה דבר שהדהים את כל חלקי הציבור שהופיע בשערי כלא מעשיהו, ברגע שר' אריה ייצא אנחנו נחזיר לו את הפיקדון. המילים נאמרו לנגד רבבות. אין הכי נמי דברים השתנו אח"כ אלי ישי ניהל את ש"ס בצורה יפה ונשמע לרב. אך דברים שנאמרו בחשאי יוצאים החוצה. מה עם לשון הרע. אתמהה. אוי לנו מיום הדין ומיום התוכחה.

  משה |
  הגב
 5. דרעי רשע גנב לא שומע למרן עכשיו לאף אחד אין ספק רק אלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב