"שמח על ההחלטה לפרסם את מתווה הגז"

יו"ר ש"ס מרוצה בעקבות ההחלטה להציג את מתווה הגז לציבור: "יהיה קל יותר לקיים דיון ציבורי בנושא"

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, מברך את רה"מ על החלטתו בענין פרסום מתווה הגז. "אני שמח שהתקבלה החלטה שמציגה בשקיפות מוחלטת לציבור וכמובן לחברי הכנסת את מתווה הגז במלואו", כתב דרעי בטוויטר.

דרעי הוסיף: " אני משוכנע כי לאחר שמתווה ההסכם עם חברות הגז יוצג בפני אזרחי ישראל והעולם כולו, יהיה קל יותר לקיים דיון ציבורי בנושא שיש לו משמעויות ביטחוניות, מדיניות וכלכליות רחובות לכל אחד מתושבי המדינה".

כזכור, הבוקר פורם כי אחרי הכישלון המהדהד אמש בישיבת הכנסת במסגרתה לא הצליח ראש הממשלה נתניהו להביא להצבעה בכנסת את העברת סמכויות משר הכלכלה דרעי לממשלה, שר האנרגיה יובל שטייניץ צפוי לפרסם היום בצהריים את מתווה הגז.

השר שטייניץ יקיים מסיבת עיתונאים בשעה 13:00 בהשתתפות יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה פרופ' יוג'ין קנדל, ראש רשות המסים משה אשר, ראש אגף התקציבים במשרד האוצר אמיר לוי, אלכסנדר ורשבסקי, יוסי וירצבורגר ופרופ' איתן ששינסקי.

כזכור, נתניהו לא הצליח אמש להשיג את הרוב הדרוש בכנסת על מנת לאשר את העברת הסמכויות לעקוף את הממונה על ההגבלים עסקיים משר הכלכלה לממשלה כולה – והחליט לדחות את ההצבעה בנושא.

ראש הממשלה הנחה לפרסם את מתווה הסדר הגז לציבור ולאפשר דיון ציבורי מקיף על כל חלקי המתווה. נתניהו משוכנע שכאשר ייחשף הציבור לכל פרטי ההסדר ולתועלת הרבה הגלומה בו למשק הישראלי ולביטחון הלאומי, תתמוך גם הכנסת בהצעת הממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.