רעש אדמה הורגש בצפון הארץ

רעש אדמה בעוצמת 5.9 בסולם ריכטר הורגש בקפריסין והדיו הורגשו גם בישראל. לא דווח על נפגעים או על נזק.

הרעש בעוצמה של 5.9 הורגש גם מול חופי אנטליה שבטורקיה. תושבי הצפון, טוענים כי גם הם הרגישו את הרעש ודיווחו על כך לאגף הסייסמולוגיה במכון הגאופיזי. אין דיווחים על נזק ונפגעים מוקד הרעש.

כל זאת מגיע לאחר כוננות גבוהה בנושא זה בישראל. לאחר שלפני כחודשיים, אירעה סדרה של רעשי אדמה שהורגשו ברחבי הארץ. ב-23 באוקטובר התרחשה רעידת אדמה בעוצמה 3.3 באילת, שהייתה רעידה שישית בישראל בתוך שבוע. גם אז, לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. מקור הרעש היה סמוך לטאבה שבסיני.

בתחילת אותו שבוע, התרחשו שני רעשים נוספים, בעוצמה 3.3, באזור הצפון. מוקד רעשים אלו היה כ-8 קילומטרים מטבריה ובעומק של 7 קילומטרים.

כבר לאחר שבוע זה, בשל סדרת רעידות האדמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס דיון מיוחד על היערכותו של העורף להתמודדות עם רעש אדמה צפוי. באותו דיון היו גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' והשר להגנת העורף גלעד ארדן, הורה בסופו של דיון זה החליט רוה"מ נתניהו: "לקיים תרגולת נוספת ולרענן את ההנחיות לציבור".

בדיון מסרו המשתתפים דיווח מלא על היערכות מדינת ישראל לרעש אדמה צפוי, המשרדים נתנו את היערכותם לתרחיש של רעידת אדמה גדולה. בנוסף ניתנה סקירה על דרכי הפעולה בתרחיש לצונאמי.

תמונת ארכיון – פלאש 90

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה יש לחרדים כ"כ הרבה צרות כל יום משהו אחר?

  משום חכמת הגאונים של רבני העדה-הבד"ץ ירושלם שליט"א:

  הזמן הגיע לשפר מעשינו, מה שקרה לנו הוא כך… "אנא שפרו מעשיכם רבני הבד"ץ, ותתחילו לחזק את נשי הצנועות, המתלבשות במסירת נפש גדול עם שאל על בגדיהם, כמנהג ירושלם של לבישת "שאל" מדורי דורות.

  תזכרו שרק הנשים האלו הלובשות ה"שאל" מקרבות הגאולה שלמה לכולנו, למה אתם לא מחזקים אותם? ידוע בעולם שאתם ושאר העדהניקס מבזים אותם ושונאים אותם בלב ונפש יום יום, ממש מעשה סדום!!! לפני שנתיים בשליחותכם הפגינו הבריונים והסיקריקים שלכם, בחוצות ירושלם נגדם, נגד לבוש ה"שאל" ומי דשתקו ליה רבנן, ש"מ דניחה ליה ח"ו, רבותי: הלא חיללתם שם שמים ברבים, ומי אז, מיד אחרי ההפגנות כשחיללתם שם שמים ברבים, בשליחותכם של הבריונים הסיקריקים, התחילו כל גזירת כגון ראש האדמה והגיות וכו' נגד בני הישיבות והכוללים החרדים לדבר ד', "או לאותה בושה" ראו מה שגרמתם לעם ישראל בארצינו הקדושה.

  “אנו בטוחים בעז"ה: שבזכות הצניעות הנכונה שע"י "נשי השאלים" הצדקניות, הגזירה עבידי דבטלי ותורה מגנא ומלא, ולא יטוש ד’ עמו ונחלתו לא יעזוב, והננו לעתיר לבורא כל עולמים שיחון אותנו במהרה בדבר ישועה ורחמים ונזכה להתגלות כבוד ד’, ולהרמת קרן התורה-הצניעות-והיראה לביאת גואל צדק בקרוב ממ"ש במהרה בימינו, אכי”ר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב