ר"ע אלעד: "בכיתי בפני השופטת"(הקלטה)

ישראל פרוש בראיון בעקבות פרשיית הסמינרים: "באתי לבית המשפט ופשוט התחלתי לבכות בפני השופטים". האזינו

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בראיון לאבי מימרן ב"קול חי": אני שמח שבית המשפט לא ביטל את הרישום והצלחנו להגיע להסכמות בין כל הצדדים. בשנה הבאה הפרשה לא תחזור על עצמה. נתחיל לעבוד על כך מעכשיו.

פרוש סיפר כי "באתי לבית המשפט ופשוט התחלתי לבכות בפני השופטים, 'יש לי עיר ואני רוצה לבנות ולעשות טוב', דיברתי מלב אל לב הרגשתי שכולם מבינים אותנו ושצריך להיות משהו חדש, את המתווה עשינו כבר לפני 10 ימים עם משרד החינוך. רק עכשיו העבודה החלה, ביטלתי נסיעה לחו"ל כי יש עדיין הרבה בנות ממקומות אחרים שצריכות סיוע".

מנכ״ל עמותת "נוער כהלכה" יואב ללום בירך על ההחלטה שהתקבלה היום בבית המשפט: "המטרה בעתירה היתה שלא תהיה בת שתישאר בבית, והמטרה הזו הושגה במלואה. ואפילו קיבלנו בונוס, סמינרים אזוריים לשנת הלימודים תשע״ז, שזה תקדים שבעזרת השם עוד ימשך למקומות נוספים".

ללום אמר עוד: "אני רוצה להזכיר לכל מנהל מוסד שחושב להפלות תלמידים או תלמידות ספרדיות – נגמרו הימים בהם עשיתם כרצונכם. אין מקום לאפליה, במגזר החרדי או בכלל, בית המשפט ועיריית אלעד קיבלו את הפשרה וכל הבנות ישובצו בשני הסמינרים באופן מיידי. לצערי הרב, בלי שהיינו מגיעים הבוקר לבית המשפט, זה לא היה קורה".

 

האזינו לראיון המלא עם פרוש

לפי המתווה, הרישום שנעשה לא יבוטל, אך לעומת זאת הסמינרים 'לדעת חכמה' ו'דרכי חנה' (זלזניק) יקבלו את הבנות האחרות באופן מיידי בפיקוח של העירייה ומשרד החינוך.

הדיון נערך הבוקר בעקבות העתירה שהוגשה על-ידי עו"ד יואב ללום יו"ר 'נוער כהלכה' נגד עיריית אלעד ומשרד החינוך, ללום דרש לבטל את הרישום לקראת שנת הלימודים הבאה בסמינרים באלעד מכיון שכשישים תלמידות עוד לא שובצו, כעת כאמור נחתם העניין עם פסיקת בית המשפט.

התגובות במערכת הפוליטית לא איחרו להגיע, יו"ר ש"ס ושר הכלכלה אריה דרעי מסר כי הוא מברך על החלטת בית המשפט בנוגע לסמינרים בעיר אלעד, הוא הוסיף ואמר כי הוא שמח שבית המשפט מיישם הלכה למעשה את המודל עליו הוא דיבר ואותו הוא הציע בימים האחרונים וכי יש לקחת את המודל הזה בו כתה שלימה ממשיכה ביחד מבית הספר היסודי לסמינר ולפעול על פיו בכל הארץ.

דרעי הוסיף כי רק כך תמנע עוגמת הנפש המיותרת שיש לבנות הסמינרים ולמשפחותיהן.

ראש העיר ישראל פרוש אמר לאחר הפסיקה כי: "כפי שהצהרתי, כל התלמידות תשובצנה בתוך זמן קצר," פרוש הוסיף ואמר: "אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו כי ביטול הרישום יצור קושי עבור כלל התלמידות בנוסף על אלה שלא התקבלו."

לאחר מכן הבטיח פרוש: "בעזרת השם נקים מיד לאחר פתיחת השנה ועדת היגוי להסדרת הנושא לשנת הלימודים תשע"ז מוקדם ככל האפשר, בהתייעצות והכוונת גדולי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.