ר"ע הרצליה הביע את הערכתו לפעילות זק"א ת"א

במהלך המפגש עם ראשי הארגון קיבל ראש העיר סקירה מקיפה על הפעילות הנעשית מסביב לשעון בשמירה על כבוד הנפטרים ועל פעילויות החילוץ וההצלה

ראשי ארגון זק"א תל אביב קיימו פגישה מקצועית בלשכתו של ראש עיריית הרצליה מר משה פדלון, במהלכו סקרו בפניו את הפעילות במחוז תל אביב הכוללת את העיר הרצליה.
בפגישה נטלו חלק חבר מועצת העיר ירון עולמי וסגן מנהל אגף חרום ובטחון בעירייה אבי ברויטמן. מטעם זק"א השתתפו: מפקד זק"א ת"א חיים נוגלבלט, מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד ומפקד בסיס הרצליה ערן קוזחי.
מנכ"ל הארגון הרב צבי חסיד סקר בפני ראש העיר וצוותו את פעילות הארגון. כן הציגו בפניהם את ההיערכות לשעת חירום ואת הפעילות בעיר הרצליה. פעילות זק"א ת"א כוללת את הרצליה, תל אביב, רמת גן, גבעתיים , חולון, אור יהודה ,קרית אונו ועוד, כאשר מידי יום מטפלים המתנדבים בשמירה על כבוד הנפטר ובפעילויות חילוץ והצלה.
סקירה מיוחדת קיבל על פעילות יחידת הג'יפים לאיתור חילוץ והצלה אשר בפיקודו של מר נחום קהלני. יחידת הג'יפים מונה עשרות בעלי רכב הנעה X 4 4 ונותנת מענה בעיקר בעת חיפוש נעדרים באזורים מורכבים ללא גישה לרכב רגיל. מתנדבי היחי' הם ג'יפאים שמתמחים בחיפוש וחילוץ בשטחים בלתי עבירים, כמו באזורי דיונות, חוף הים, פרדסים וכד'. רובם מצוידים בציוד תאורה וציוד ייעודי למשימות חילוץ והצלה. היחידה הצליחה בשנים האחרונות להביא להישגים שמשמעותם הצלת חיים של נעדרים בסיכון גבוהה שהצליחו להביא למציאתם טרם יהיה מאוחר. היחידה אף נבחרה כיחידה מחוזית מצטיינת לשנת 2015.
ראש העיר מר משה פדלון הכביר במילים חמות את פעילות זק"א והודה למתנדבים בחום. ראש העיר הרצליה הוסיף כי בכוונתו לקיים שיתופי פעולה עם הארגון תוך בחינת אפשרויות הסיוע לארגון ומתנדביו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.