רפואת ילדים – עולם ומלואו

ילדים חיים את העולם במלוא כוחם, ללא סייגים ומבלי לעטות על עצמם אי אילו מסכות – אלו המוכרות לנו כל כך כמבוגרים. נדמה כי ילדים הם אלו החיים את החיים באמת – אוהבים מכל הלב, נפגעים עד עמקי נפשם, כועסים כמו שרק ילדים יודעים לכעוס וכואבים בצורה הכי נוגעת שישנה. אין ספק כי ילדים מביאים לעולם את שמחת החיים השמורה רק להם ומאפשרים לנו, המבוגרים, להתחבר לצד הילדותי שבנו, לשמוח ללא מחסומים וליהנות ממה שיש לחיים להציע לנו.

יחד עם זאת ואולי דווקא ביתר שאת באה לידי ביטוי רגישותם של הילדים גם בפן הפיזי, היינו שהם רגישים יותר לחלות במחלות עונתיות שונות, חשופים יותר להידבק במחלות מסוימות ויכולים להינזק יותר מכל פגיעה שהיא במערכת החיסונית שלהם. כמבוגרים, יש לנו מחויבות משמעותית בשמירה על חייהם ועל בריאותם של ילדינו מכל פגע או סיכון אפשרי לבריאותם הנפשית והפיזית. סיכונים אלו יכולים להיגרם ממזג אוויר חורפי או קייצי קיצוני, בשל מזון לא בריא או לא איכותי, אורח חיים לא מאוזן ועוד. אין ספק שבריאותם של ילדינו הינה בעלת חשיבות מרכזית בחיינו והשמירה על בריאותם מחייבת אותנו כהורים להיות ערניים כל הזמן.

הקשבה לצרכי הילדים

על מנת לשמור על בריאותם של ילדינו ברמה הגבוהה ביותר עלינו להיות קשובים לצרכים הייחודיים של ילדינו ולתת את המענה הרחב ביותר בהקשרים שונים במהלך חייהם, בין אם כמענה לצרכים נפשיים ובין אם כאשר הצורך הוא פיזי יותר. על מנת להעניק לילדינו את המענה המושלם לצרכיהם השונים אנו משקיעים זמן ואנרגיה לא מבוטלים בחינוך ובבריאות, במשחקים ובביגוד ולו על מנת שילדינו יהיו מרוצים. כדי לשמור על בריאות ילדינו קשר מתמיד עם רופא הילדים הינו אלמנט בסיסי המאפשר את הבטחון הרגשי שלנו כהורים ומבטיח את בריאות הילדים שלנו.

כמבוגרים האחראיים לרפואת ילדינו ולבריאותם הפיזית והנפשית עלינו לקבל לא מעט החלטות כבדות משקל בכל הנוגע לבריאותם של הצעירים כאשר לעיתים מדובר אף במקרים של החלטות המשפיעות לחיים או למוות. אנו כבוגרים אחראיים להיות מודעים למחלות השונות בהם עלולים ילדינו להידבק, בחיסונים הנדרשים לביצוע ובאופני הטיפול המקובלים במקרים של מחלות כאלה או אחרות. כדי לשמור על ילדינו באופן המקצועי ביותר עלינו לבחור את הרופאים הטובים ביותר בכל תחום וענף רפואי.

רפואת ילדים כענף רפואי עצמאי

רפואת ילדים הינה תחום ברפואה העומד בפני עצמו וכולל מגוון עצום וכמעט אינסופי של התמחויות. ענף ההתמחות של רפואת ילדים כולל התמקדות בפעוטות ותינוקות, ילדים ונוער, כאשר כל שכבת גיל מקבלת התייחסות ייחודית וכוללת תחומי מחקר שונים במהותם. ההבדלים בין שכבות הגיל השונות מתייחסים להבדלים מההיבט הפיזיולוגי שכן בכל גיל גודלו של הגוף משתנה ובין אם בשל העובדה שהגוף עובר תהליכי התפתחות שונים בכל אחד משלבי ההתפתחות.

ההתייחסות לרפואת ילדים הינה נפרדת מרפואת מבוגרים ולו בשל ההיבט המשפטי, לפיו ילדים אינם ברי דעת לקבלת החלטה בנוגע לתרופות או טיפולים הניתנים לגופם. הסכמה לטיפול רפואי בכל הנוגע לילדים ולקטינים מצריכה את הסכמת ההורים או את האפוטרופוסים של הילד מאחר ואינו כשיר לתת את האישורים בכוחות עצמו. לפיכך בכל הקשור לרפואת ילדים עושים מומחים כמיטב יכולתם על מנת לשלב את ההורים או את האפוטרופוסים בתהליך מאחר ומבחינה רשמית הם האחראיים.

בחירה חכמה של רופא ילדים

על מנת לבחור רופא ילדים מקצועי שלא יאכזב אותנו כהורים וכאחראיים, שיהיה שם לתת את המענה המקצועי בזמן ועם הכלים המתאימים ושיכיר את הילד שלנו תוך ליווי שלו במשך שנים ארוכות, חשוב לבחור בחכמה את רופא הילדים המעניק לנו שירות. בחירת רופא ילדים אינה תמיד נתונה בידינו, בייחוד כאשר מדובר ברופא מטעם קופת החולים ולכן על מנת להעניק לילדים שלנו את הבטחון הרפואי המלא חשוב כי נבחר בחכמה את הרופאים המעניקים לנו שירות.

כיום, רופאים הינם בעלי מידע נרחב אודות המשפחה שלנו, מחלות העבר שלנו, סוג הדם, אשפוזים קודמים ועוד. אין ספק שבחירה לא נכונה ברופא יכולה לגרום לנו כהורים לחוש לא בטוחים בנוכחות או בהדרכת הרופא של ילדינו או אפילו גרוע מכך –במקרים בהם בחירה של רופא לא מומחה יכולה להביא לנזק משמעותי בבריאות ילדינו והיקרים לנו. מסיבה זו ישנה חשיבות מרכזית לבחירה חכמה של רופא ילדים מקצועי ובעל ניסיון רב שנים בתחום של רפואת ילדים.

יתרונותיו של רופא מנוסה

רופא ילדים מקצועי יוכל לתת לנו כהורים, את ההכוונה הדרושה במצבים בהם אנו חסרי אונים מול הקשיים של ילדינו, מול המחלות והתופעות העלולות לצוץ במהלך חייהם של העוללים. רופא קשוב ומנוסה יעשה מה שביכולתו על מנת לתת לנו את השירות האולטימטיבי ולהרגיע את החששות בנוגע לכאבים או לבכיו של הילד. רופא ילדים מנוסה ידע לכוון את ההורים, לתת את המענה הרפואי הדרוש בכל מקרה של בעיה ולהרגיע בעתות בהם אנו נלחצים ממצבו של הילד ולא יודעים כיצד לטפל. רופא ילדים מקצועי יאפשר לנו כהורים לקחת חלק פעיל בתהליך הריפוי של ילדינו, בין אם באמצעות שיתוף הידע הרפואי הרלוונטי, בין אם באמצעות שיתוך ההורים בטיפול בילד ובין אם בסבלנות אינסופית ובמתן תשובות לשאלות ההורים השונות.

כהורים לילדים אהובים חשוב שנשמור על קשר רציף עם רופא הילדים שלנו כך שנוכל לקבל את המענה המלא לצרכינו השונים בכל בעיה שהיא. שמירה על קשר רציף עם רופא הילדים תעניק לנו כהורים בטחון רגשי ולילדים שלנו- את המענה הרפואי הנדרש בעת הצורך. כמו כן, רופא אמין יוכל לענות לטלפון ולתת הכוונה מכל מקום בארץ במקרים בהם אין אפשרות גישה למרפאה קרובה. רופא הילדים שלנו הוא זה אשר ילווה אותם עד להגיעם לגיל 18 ולכן הבחירה ברופא ילדים מקצועי הינה בעלת חשיבות מרכזית.

קריטריונים לבחירת רופא ילדים

הקריטריונים לבחירת רופא ילדים מקצועי כוללים כמה היבטים שונים שהשמירה עליהם בבחירת רופא ילדים תבטיח את שביעות הרצון שלנו משירותיו של רופא הילדים. ראשית, חשוב לוודא כי לרופא מומחיות בתחום של רפואת ילדים באופן ספציפי ויכול לתת את המענה המקצועי ביותר לצורך של ילדינו. הכשרה לרפואת ילדים הינה הכשרה ספציפית ולכן עם פרוץ מחלה אצל הילד לא כל רופא יוכל לתת את המענה המושלם כפי שזה ניתן על ידי רופא הילדים.

קריטריון נוסף המאפשר בחירה חכמה של רופא הילדים הינו זמינותו של הרופא. מחלות ילדים דורשות לעתים קרובות מענה מידי ולעיתים אף בהול. מאחר והמערכת החיסונית של ילדים הינה רגישה ושבירה, מענה מידי לבעיות או לכאבים, לבכי שמתחיל באמצע הלילה או תלונות לא ברורות – הוא למעשה בגדר הכרחי עבור הורים לילדים קטנים. רופא בזמינות גבוהה יוכל לתת את המענה הרחב ביותר עבור ילדים הסובלים מבעיות רפואיות באמצעות מיכון רפואי במרפאה או בהגעה הביתה. לפיכך, בחירה חכמה של רופא זמין יכולה להעניק לכם כהורים שקט נפשי.

בחירה חכמה של רופא ילדים מצריכה מאיתנו כהורים חשיבה והשקעה, תשומת לב מרבית וקבלת המלצות מחברים שכן שמירה על בריאותו של ילדנו היא זו המבטיחה את השלווה שלנו ואת היכולת לגדל את ילדינו בבטחון ובבריאות המקסימלית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.